
Slaba novica za tatove pametnih telefonov. Kot je povedal newyorški tožilec, si ameriške oblasti prizadevajo svoje proizvajalce prepričati, da bi jim dodali funkcijo za 'samouničenje', zaradi česar bi po kraji postali neuporabni.
Newyorški tožilec Eric Schneiderman je razložil, da statistika kaže, da se vsak tretji roparski napad na osebo v ZDA konča s krajo pametnega telefona, zato želijo na ta način preprečiti "epidemijo napadov".
Schneiderman in njegov kolega iz San Francisca George Gascon sta se v ta namen že srečala s predstavniki Appla, Samsunga, Googla in Microsofta.
Apple je sicer funkcijo napovedal že na letošnji razvojni konferenci, dodali so jo operacijskemu sistemu iOS7, ki bo na voljo jeseni.
"Industrija je že nakazala korak v pravo smer, vendar mora storiti več, da svoje uporabnike zaščiti pred uličnim nasiljem," meni Schneiderman, ki je tudi prepričan, da bi morala biti nova funkcija del osnovnega paketa in torej uporabnik za več varnosti ne bi plačal višje cene naprave.
Na konferenci so bili sicer prisotni tudi sorodniki 23-letne Megan Boken, ki je bila lani ubita v St. Louisu, ko ji je ropar želel ukrasti iPhone.
Mlada odbojkarica se je vračala z razgovora za službo in klepetala po telefonu. Lokalni nepridiprav je opazil njen novi iPhone in z avtom ustavil ob pločniku. Od Megan je zahteval telefon, nato pa jo je dvakrat ustrelil.
Njena družina je bila med tistimi, ki so prvi opozarjali, da bi morala industrija, ki izdeluje priljubljene izdelke, bolj aktivno vplivati na varnost potrošnikov, ko priljubljenost izdelkov doseže točko, na kateri so nekateri zanje pripravljeni celo ubijati. Preprodaja ukradenih pametnih telefonov sicer spada med bolj dobičkonosne nezakonite posle v ZDA.
Primer Megan Boken pa še zdaleč ni edini. Statistika ameriške policije tako med drugim beleži, da celo v manjših krajih na teden med krajo pametnih telefonov zabodejo tudi do tri ljudi. Na srečo se vsi napadi ne končajo tragično.
KOMENTARJI (25)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.