Preko 300 udeležencev je od ponedeljka razpravljalo o uresničevanju e-uprave in izvajanju akcijskega načrta v Sloveniji, govorili so o področju odprtih standardov, informacijski varnostni politiki ter informacijski tehnologiji. V primerjavi s 15 najrazvitejšimi članicami Evropske unije so ugotovili, da je Slovenija nad evropskim povprečjem, še veliko pa bo treba postoriti predvsem na promociji e-uprave med uporabniki.

Med težavami, s katerimi se spopadajo pri projektu uvedbe e-uprave, so udeleženci srečanja v minulih dneh poleg promocije izpostavili predvsem financiranje projekta. Čeprav je v proračunu letno za informacijsko tehnologijo zagotovljenih 20 milijard tolarjev, pa je denar preveč razpršen po različnih resorjih. Poleg tega je treba veliko in drago infrastrukturo, na kateri temelji e-uprava, tudi vzdrževati, da bo delovala nemoteno, so opozarjali informatiki.

Marin Silič, direktor Centra vlade za informatiko, ki srečanje organizira, je predstavil položaj Slovenije na področju e-uprave v primerjavi s 15 najbolj razvitimi članicami EU, kjer je Slovenija na skupno osmem mestu glede storitev za državljane in gospodarstvo. Ostali udeleženci so ob tem ugotavljali, da je glavni razlog za takšen uspeh e-uprave majhnost Slovenije. Slednja je namreč botrovala temu, da je projekt izpeljan kot državni projekt.