Včeraj zvečer so hekerji napadli hitro rastočo spletno skupnost Twitter, zaradi česar njena spletna stran okoli tri ure ni bila oziroma je bila težko dostopna.
Kot so pojasnili v Twitterju, so bili deležni t. i. napada denial-of-service, pri katerem hekerji ukažejo vrsti z virusi okuženih in s tem na daljavo nadzorovanih računalnikov hkraten dostop na posamezno stran. Tako preobremenijo strežnike in s tem povzročijo upočasnitev delovanja strani ali celo to, da postane nedostopna.
To, da je bila tako priljubljena spletna stran žrtev tovrstnega napada, ki je v svetu interneta sicer že dobro poznano orožje kiber kriminalcev, po navedbah strokovnjakov kaže, da je Twitter še vedno mlada in ranljiva stran.
Graham Cluley, višji tehnološki svetovalec iz podjetja za računalniško varnost Sophos, pravi, da Twitter očitno potrebuje boljšo opremo in zaščito, da se bo lahko ubranil pred takšnimi napadi. Vendar pa se hkrati zaveda, da se morajo tehnološke ekipe Twitterja verjetno že sicer zelo truditi, da lahko sledijo izjemno hitri rasti Twitterja.
Žrtev enakega napada pa je bila v četrtek tudi prav tako po vsem svetu priljubljena spletna socialna mreža Facebook in so zato uporabniki beležili občasne težave pri dostopanju do njene strani. Osebni podatki uporabnikov naj ne bi bili ogroženi.
Podobne napade pa so zabeležili tudi pri ameriškem spletnem velikanu Google, vendar pravijo, da so jih uspešno odbili.
V Twitterju pojasnjujejo, da sodelujejo tudi z ostalimi podjetji in upravljalci storitev, ki so bili deležni napadov, čeprav zaenkrat še ni znano, ali je šlo za usklajen napad oziroma ali so bili v napade vpleteni isti posamezniki.
KOMENTARJI (11)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.