Elektronsko sporočilo, ki ga je prodajalec zdaj že nekdanjega računalniškega podjetja DEC 3. maja 1978 prek omrežja Arpanet poslal okrog 400 ljudem na zahodni obali ZDA, takrat še ni bilo označeno za spam, niti ga pošiljatelj ni poslal s slabimi nameni. Šlo je namreč za povabilo na predstavitev novega proizvoda.
Odtlej do danes je spam – nezaželena e-pošta je za to poimenovanje lahko hvaležna humoristični seriji Leteči cirkus Montya Pythona oziroma imenu vrste mesnih konzerv – prehodil dolgo pot. Tako je spam danes zelo razvita dejavnost, ki vpliva na milijone uporabnikov e-pošte ter dobesedno zasipa slabo zaščitene e-poštne predale in ovira internetni promet.
Najpogostejša oblika spama so še vedno nezaželena elektronska sporočila, ki želijo uporabnike nagovoriti k nakupu proizvodov, običajno dvomljivega porekla in učinka, kot so ponarejeni rolexi, pripravki za hujšanje ali povečanje spolne moči.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.