"Obveščamo vas, da bomo s 1. 1. 2022 prenehali z dobavo električne energije končnim uporabnikom. Da bo prehod k drugemu dobavitelju elektrike čim bolj enostaven, naročnikom, ki so imeli s Telekomom Slovenije sklenjeno tudi pogodbo o dobavi električne energije, priporočamo, da si čimprej poiščejo novega dobavitelja, pri tem pa lahko izbirajo s seznama dobaviteljev električne energije," so danes sporočili v Telekomu Slovenije in sporočilu priložili seznam dobaviteljev.
Ob obvestilu, da naj vsi njihovi naročniki s postopkom izbire novega dobavitelja električne energije pričnejo čimprej, saj lahko prehod k drugemu dobavitelju traja dlje časa, tudi do mesec dni, pa se seveda ne opravičujejo za nevšečnosti in težave, ki so jih s prenehanjem dobave elektrike in poznim obvestilom povzročili. Namreč, vsi njihovi odjemalci elektrike morajo pogodbo z novim dobaviteljem električne energije skleniti najpozneje do 31. decembra.
Kaj pa, če jim to v roku ne uspe?
Uporabniki, ki ne bodo pravočasno sklenili pogodbe z novim dobaviteljem električne energije, bodo skladno z energetsko zakonodajo s 1. januarjem prihodnje leto prešli na sistem zasilne oskrbe. To pomeni, da jim bo dobavo električne energije zagotavljal SODO (Sistemski operater distribucijskega omrežja z električno energijo). A, pozor. Cena električne energije v sistemu zasilne oskrbe je višja od ponudb dobaviteljev električne energije, zato je še toliko bolj pomembno, da se menjava dobavitelja uredi čim prej.
Kriva je racionalizacija poslovanja
Zakaj so se tako nenadoma odločili za prenehanje dobave električne energije, smo povprašali tudi Telekom Slovenije. "V Telekomu Slovenije smo na trg električne energije vstopili leta 2016. Elektriko smo tržili predvsem svojim naročnikom, da bi jim na enem mestu zagotovili storitve za dom. Dosegli smo približno 2-odstotni tržni delež (cca 13.000 naročnikov), zato smo se z namenom racionalizacije poslovanja ter nadaljnjega osredotočanja na razvoj najsodobnejših IKT-storitev in rešitev odločili, da elektrike ne bomo več tržili," so odgovorili za 24ur.com.
Prenehanje dobave električne energije na naročniška razmerja za mobilne, fiksne in ostale komunikacijske storitve nima in ne bo imelo nobenega vpliva, še navajajo v sporočilu za javnost.
Spomnimo: Predsednik uprave Telekoma odigral ključno vlogo pri kadrovanjih v Gen Energiji
Pri zadnjih kadrovanjih v družbi Gen-I naj bi bila jeziček na tehtnici tudi vloga predsednik uprave Telekoma in vodje nadzornega sveta pri Gen Energiji Cvetka Sršena. Pravni strokovnjaki namreč opozarjajo, da bi se Sršen moral zaradi konflikta interesov izločiti iz glasovanja o novi upravi družbe Gen-I, prav tako ne bi smel niti videti poslovnega načrta ter vizije podjetja. Predsednik uprave Telekoma in vodja nadzornega sveta pri Gen Energiji se pri zadnjih dveh pomembnih sejah ni izločil, pri glasovanjih, kjer je bil izid neodločen pa je presodil prav njegov glas. Zaradi kadrovanj v energetiki se je zganila tudi Komisija za preprečevanje korupcije (KPK).
KOMENTARJI (344)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.