Gospodarstvo

Stavka preložena

Ljubljana, 04. 12. 2007 11.21 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 2 min

Sindikat papirne dejavnosti Slovenije opozarja, da bo, če dogovora ne bo do 25. decembra, sredi januarja stavko aktiviral.

Sindikat papirne dejavnosti Slovenije, ki je del konfederacije sindikatov Pergam, je danes preložil splošno opozorilno stavko v dejavnosti, ki jo je napovedal za 11. decembra. Predstavniki delodajalcev so namreč pristali na pogajanja o zvišanju plač, kar je bila ena od zahtev sindikata. Sindikat pa opozarja, da bo, če dogovora ne bo do 25. decembra, sredi januarja stavko aktiviral.

Predstavniki delodajalcev so pristali na pogajanja o zvišanju plač, kar je bila ena od zahtev sindikata
Predstavniki delodajalcev so pristali na pogajanja o zvišanju plač, kar je bila ena od zahtev sindikata FOTO: Kanal A

"V kolikor dogovora ne bo do 25. decembra in ne bo dviga plač v letošnjem letu, bomo aktivirali stavko, ki bo v sredini januarja, brez vsakršne možnosti dodatnega prelaganja," je po pogajanjih povedal predsednik Pergama Dušan Rebolj. "Če se do 25. decembra ne dogovorimo, to pomeni, da letos ne bo dviga plač, na to pa Pergam ne pristaja."

Ne odstopajo od zahtev

Rebolj je povedal, da ne odstopajo od svojih zahtev - poleg že dogovorjenega 2,5-odstotnega še dodaten dvig plač za tri odstotke, in sicer tudi v podjetjih, ki so že sama dvignila plače, ter dodatno uskladitev z inflacijo februarja in ne avgusta prihodnje leto.

Predsednik združenja za papirno in papirno predelovalno industrijo pri Gospodarski zbornici Slovenije Andro Ocvirk je povedal, da so pristali na to, da se pogajajo naprej, da ugotovijo, kako "makroekonomske kriterije vgraditi v naše stroške".

Sindikat je za 11. decembra napovedal 24-urno opozorilno stavko, in sicer ker se delodajalci po navedbah sindikata tri mesece niso hoteli usesti za pogajalsko mizo. Ocvirk je pojasnil, da so za pogovore, vendar ne za popolnoma izolirane, ampak da bi se morali najprej uskladiti z združenjem delodajalcev, če naj takšen način v Sloveniji obstaja, in s stališči GZS. Delodajalci se sprašujejo tudi, zakaj takšen pritisk ravno v njihovi panogi, saj da je bila rast plač v panogi, tako Ocvirk, 6,8-odstotna.

Delodajalci bodo odgovor na zahteve sindikata oblikovali na četrtkovem upravnem odboru združenja, prav tako v četrtek pa bosta pogajalski strani ponovno sedli za mizo.

KOMENTARJI (1)

Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.

User89243
04. 12. 2007 18.47
Naj stavkajo, vi delodajalci pa ne dvignite plač in ne suportirajte trgovcev, ki so z neupravičenim dvigom cen krivi za inflacijo. Delodajalci ne morejo pokriti manjka denarja na trgu, ki je nastal zaradi trgovcev in niso dolžni dvigniti plače nikomur.