“Odločitev urada pozdravljamo. Zdaj bomo kmalu lahko začeli delati skupaj z našimi slovenskimi partnerji,“ je dejal član uprave odbora Dunajske borze Heinrich Schaller. Kot primer učinkovitega ukrepa, ki se ga lahko izvede v kratkem, je navedel povezavo Ljubljanske borze z omrežjem za izmenjavo podatkov Dunajske borze (Budimpešta, Bukarešta, Sarajevo in Banjaluka).
Poleg deleža Ljubljanske borze ima Dunajska borza skupaj z Österreichische Kontrollbank (Avstrijska kontrolna banka) v lasti 68,8 odstotka Budimpeške borze, tesno pa sodeluje tudi z Bukareško borzo. Poleg tega je Dunajska borza podpisala sporazume o sodelovanju z mnogimi drugimi borzami v srednji in vzhodni Evropi, so sporočili tiskovni predstavniki Dunajske borze.
Dunajsko borzo upravlja podjetje Weiner Börse AG. Ustanovljena je bila leta 1771 in je ena od najstarejših borz na svetu. Kot edino mesto trgovanja z vrednostnimi papirji v Avstriji igra ključno vlogo na avstrijskem kapitalskem trgu. Po zagotovilih tiskovnega predstavnika borze pa stabilna lastniška struktura – 50 odstotkov je v lasti avstrijskih bank, 50 pa v lasti izdajateljev – zagotavlja neodvisnost Dunajske borze.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.