''Escadini podjetji v Sloveniji, Epas in Elos Escada iz Gornje Radgone, sta v vseh scenarijih zapisani kot prednostni, saj razvijata kolekcije, prototipe, vzorce. To pa je osnova za prodajo na trgu in tudi če ne bo uspela poravnava z upniki, ki se izteče danes, menim, da ne bomo imeli težav," pravi direktor podjetij Tugo Frajman.
Nemški proizvajalec prestižnih ženskih oblačil Escada je v ponedeljek v sporočilu za javnost zapisal, da bo predlog za začetek stečajnega postopka zaradi grozeče nelikvidnosti vložila, če upniki ne bodo pristali na načrt za prestrukturiranje dolga, ki ga je pripravila uprava podjetja. Frajman na to pravi, da se je s prihodom nove uprave julija lani začela finančna sanacija Escade, v kateri je bilo predvideno pet stopenj in štiri so do danes že zaključene, ostala je še zadnja, prostovoljna poravnava z upniki. Upa, da bo uspešna, nanjo mora pristati vsaj 80 odstotkov upnikov, saj bi s tem Escada stopila na novo pot.
''A tudi če se to ne zgodi, je do stečaja še daleč," saj je pred njim še več možnosti, ki jih bodo uporabili pred to zadnjo možnostjo. Tudi ob negativni prostovoljni poravnavi so pripravljeni scenariji za druge možnosti in v vseh sta slovenski podjetji zapisani s prioriteto. "Naše zmogljivosti so zasedene do konca oktobra, ko se zaključuje sezona, in tudi za naprej ne vidim težav, seveda pa vsa trenutna dogajanja lahko pripeljejo tudi do kakšnega drugega scenarija, na katerega pa mi nimamo vpliva," dodaja Frajman.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.