Kot so pojasnili v Petrolu, so svojo ponudbo na razpis poslali skupaj z ameriško investicijsko banko in izraelskim kemičnim konzorcijem.
Po besedah svetovalca uprave Petrola Francija Perčiča je prodaja Ine šele "v preliminarni fazi, v kateri se v poslovnem svetu ponavadi še ne govori o poslu." Kdo je poslal prve ponudbe za nakup 25 odstotkov in ene delnice Ine, je sicer razkril hrvaški Jutarnji list, ki piše, da naj bi po neuradnih informacijah ponudbe poleg Petrola dali italijanski Eni, madžarski Mol in avstrijski OMV.

Perčič je še povedal, da v Petrolu, ki je pred časom izrazil tudi interes za nakup srbske naftne družbe Beopetrol - po Perčičevih besedah še vedno čakajo na razpis tenderja, ki naj bi bil objavljen že aprila -, trenutno pripravljajo ponudbo, na osnovi katere bi bili povabljeni k skrbnemu pregledu hrvaške naftne družbe.
Knjigovodska vrednost Ine se sicer po besedah podpredsednika hrvaške vlade in predsednika nadzornega sveta Ine Slavka Liniča giblje med 1,3 in 1,8 milijarde dolarjev, tržna vrednost pa se bo pokazala v prispelih ponudbah. Po Liničevem mnenju bo privatizacija Ini omogočila konkurenčnost tako na domačem kot na tujih trgih. Potencialni kupec pa bo moral med drugim zagotoviti, da se število zaposlenih, ki jih je trenutno okoli 17.000, ne bo zmanjšalo. Sicer pa v vladi pričakujejo, da se bo z razvojem družbe povečalo tudi število zaposlenih.
Kot je znano, se bo najkasneje šest mesecev po izbiri najboljše zavezujoče ponudbe oz. strateškega partnerja začela tudi prodaja 15 odstotkov delnic Ine v javni ponudbi. Pri njej bodo imeli hrvaški državljani pravico do prednosti in ugodnosti, ki jih bo vlada določila s posebno odredbo. Po sedem odstotkov delnic Ine je vlada rezervirala za prodajo zaposlenim in nekdanjim delavcem ter za hrvaške vojne veterane.