Gospodarstvo

Na britanskih letališčih junija več potnikov

London, 09. 07. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Število potnikov na glavnih britanskih letališčih se je junija v primerjavi z enakim mesecem lani zvišalo za sedem odstotkov na 12,8 milijona.

Heathrow - največje britansko letališče
Heathrow - največje britansko letališče FOTO: Reuters

Po podatkih podjetja BAA, lastnika sedmih britanskih letališč, se je število potnikov na severnoatlantskih letih junija povečalo za 8,2 odstotka. Medcelinski promet se je povečal za 17,8 odstotka, na letih na evropska letališča pa so zabeležili 9,6-odstotno rast.

Med letališči v okviru BAA (kamor sodijo tudi največja londonska letališča Heathrow, Gatwick in Stansted) je največjo rast števila potnikov zabeležil Stansted, in sicer za 10,7 odstotka na 1,8 milijona potnikov.

To gre pripisati dejstvu, da na Stanstedu pristajajo številna letala evropskih nizkocenovnih letalskih prevoznikov.

Heathrow, največje britansko letališče, pa je junija zabeležil 5,9 milijona potnikov, kar je za sedem odstotkov več kot v enakem obdobju lani.

  • festival
  • festival 1
  • festival 2
  • Festival 3
  • Poletna noč
  • Stvarjenje
  • El Amor Brujo
  • The Duke Ellington
  • Kronanje Popeje
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Cluster
  • Fantom
  • EuroCubans
  • Vicente Amigo
  • Robben
  • Munchnski virtuosi