Ker je Franc Gajšek večinski lastnik Laboda, je bil na skupščini sicer izglasovan sklep, ki ga je predlagala uprava in ga Gajšek podpira, a so mali delničarji napovedali pritožbo na sodišču. Gajšek bo moral tako z likvidacijo počakati na sodbo sodišča. Mali delničarji Gajšku očitajo, da bi se z likvidacijo rad okoristil in da Labod ni v tako slabem stanju, da bi bila ta potrebna.
Kot je povedal Gajšek že pred skupščino, bi za izvedbo postopka likvidacije potrebovali približno 4,5 milijona evrov, Labodovega premoženja pa naj bi bilo dovolj tudi za izplačilo plač in odpravnin. Trenutno je v podjetju zaposlenih okoli 190 delavk in delavcev. Vsaj 80 naj bi jih v treh nmesecih ostalo na cesti, 110 pa naj jih prerazporedili na dve novi podjetji, naslednici Laboda. Bili naj bi nosilki blagovne znamke, ki naj kljub likvidaciji matičnega podjetja ne bi ugasnila. Na vsak način pa Laboda v Novem mestu ne bo več, Gajšek namreč napoveduje selitev poslov v Ljubljano.
Labodova lanska izguba naj bi znašala 600.000 evrov, skupaj z izgubo prejšnjih let pa ta znaša 1,8 milijona evrov. Skladišča so polna neprodanih izdelkov, skupaj s tekočimi bančnimi dolgovi pa naj bi Labod dolgoval 3,6 milijona evrov.
Delničarji so na skupščini odločili tudi, da se za likvidacijskega upravitelja imenuje družba Facig, ki jo zastopa izvršni direktor Franc Gajšek.
Teršar: Agonija naj se čim prej konča
Predsednik sindikata delavcev Laboda Gregor Teršar je pred skupščino za Radio Krka povedal, da pričakuje, da bodo delničarji danes izglasovali začetek likvidacijskega postopka. Hkrati pa je povedal, da se bodo v sindikatu zavzeli za korektno izvajanje likvidacijskega postopka in pravice delavcev. Pravi še, da si "po eni strani vsi želimo, da se ta agonija čim prej konča“.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.