Kot je povedala prisilna upraviteljica SCT Marija Magdalena Šantl, SCT še vedno ni dobil osemmilijonskega premostitvenega posojila, ki naj bi ga zagotovilo hrvaško podjetje EMS. Vodstvo podjetja zato išče nova posojila. Ali bo vložila predlog za stečaj, pa Šantlova ni želela komentirati. Kot pravi, je to neodgovorno, dokler še obstaja upanje za podjetje.
Oskar Komac iz sindikata gradbenih dejavnosti pa je dejal, da so delavci nazadnje prejeli akontacijo januarske plače v višini 400 evrov in povrnjene nekatere stroške. Zdi se jim, da bi bilo bolje, če bi v SCT vložili stečaj, saj bi potem lahko dobili vsaj odpravnine iz jamstvenega sklada. Zato so že konec meseca na vodstvo SCT in prisilno upraviteljico naslovili pobudo za začetek stečajnega postopka.
Po zakonu mora sicer podjetje, če je v prisilni poravnavi vseeno plačevati tekoče obveznosti, kamor sodijo tudi plače. Predlog za stečaj pa lahko vloži stečajna upraviteljica, uprava ali kateri koli upnik.
Po poročanju Slovenske tiskovne agencije (STA), ki se sklicuje na neuradne, a zanesljive vire, pa naj bi stečaju nasprotoval le še Ivan Zidar, medtem ko naj bi se člana uprave Janez Jamnik in Aleksander Meze nagibala k stečaju. Predlog zanj naj bi bil že pripravljen.
Za sredo je sicer predsednik vlade Borut Pahor sklical sestanek z gradbinci, kjer se bodo pogovarjali o možnih ukrepih, ki jih vlada lahko sprejeme za pomoč gradbincem.
KOMENTARJI (28)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.