V celjskem podjetju sicer že pol leta zamujajo plače, delavci še vedno niso dobili letošnjega regresa, vse slabši so po opozorilih zaposlenih in sindikata že nekaj časa tudi ostali delovni pogoji. Zaposlenim je tako prekipelo.
Kot je povedal predsednik Konfederacije slovenskih sindikatov Gvido Novak, so izvedli sestanek s člani sindikata, na katerem so jim delavci podali potrebne podatke za to, da bodo zaposleni podali izredno odpoved delovnega razmerja iz razlogov na strani delodajalca. Po posredovanju inšpektorata so prejeli tudi plačilne liste delavcev za izvršbo za še neplačane plače ter regres.
"Ko smo začeli s sestankom, je vodstvo družbe na oglasni deski objavilo, da so dali predlog za uvedbo stečajnega postopka s pečatom Okrožnega sodišča v Celju. Klical sem direktorja, da mi pojasni, kaj se dogaja, rekel je, da nič več ne moreva midva reševati in da se moram obrniti na stečajnega upravitelja, ker on ni več direktor," je dejal Novak.
Dodal je, da je Emo orodjarna delavcem v ponedeljek sicer nakazala 300 evrov septembrske plače, oktobrske plače in regresa pa še niso prejeli.
Nekdaj uspešno podjetje Emo orodjarna, ki zaposluje okoli 150 delavcev, je v lasti družbe Corda, katere največji lastnik je nekdanji gospodarski minister Stanko Stepišnik. Specializirano je za izdelavo orodij za preoblikovanje pločevine. Lani je družba ustvarila 9,4 milijona evrov čistih prihodkov od prodaje, kar je skoraj dva milijona evrov manj kot leto prej. Lanska čista izguba je znašala 2,5 milijona evrov in je za 264.000 evrov nižja kot leta 2022.
KOMENTARJI (57)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.