"Trenutno poteka postopek odreka predkupni pravici do dvorca, ki je sestavni del Tuheljskih toplic in je pod okriljem zavoda za varstvo naravne in kulturne dediščine. Predkupni pravici so se doslej odrekli krapinsko-zagorska županija in občina Tuhelj, prihodnji teden naj bi se predkupni pravici odpovedala tudi hrvaška vlada," je povedal direktor zdravilišča Zdravko Počivalšek, ki pričakuje, da bo pogodba o nakupu toplic v višini treh milijonov evrov podpisana v juniju.
Počivalšek je tudi pojasnil, da jim je občina Tuhelj prav tako izrekla pisno podporo k nakupu toplic, ki poteka prek podjetja Terme Olimia Zagorsko Selo. Omenjeno podjetje je Zdravilišče Atomske toplice ustanovilo zaradi načrtovane gradnje apartmajskega naselja na hrvaški strani reke Sotle. Na vprašanje, kako so rešili sporno koncesijo za termalno vodo, je Počivalšek odgovoril, da so se dogovorili o prenosu koncesije s podjetja Mihanović v stečaju, ki je lastnik Tuheljskih toplic na Terme Olimia Zagorska Sela.
Če bo Zdravilišče Atomske toplice postalo lastnik Tuheljskih toplic, se bo moralo dokapitalizirati. Dokapitalizacijo je na marčevski seji podprl tudi nadzorni svet zdravilišča, izvedli pa naj bi jo največji lastniki podjetja Krekova družba in Kapitalska družba. Slovenske železnice, ki imajo v zdravilišču 28-odstotni delež, soglašajo z dokapitalizacijo, vendar še ni jasno, ali bodo pri njej tudi sodelovale.
Počivalšek tudi poudarja, da jih Tuheljske toplice zanimajo predvsem zaradi razvojnih potencialov. Toplice so namreč od Zagreba oddaljene le 40 kilometrov, poleg bazenov in dvorca pa obsegajo še 7,5 hektarja zemljišč. V Zdravilišču Atomske toplice so prepričani, da je iz Tuheljskih toplic mogoče narediti privlačen turistični center, ki bi lahko letno ustvaril 70 odstotkov prihodkov, ki jih sicer ustvarijo v Atomskih toplicah. To pa pomeni, da bi lahko Tuheljske toplice na letni ravni dosegle 1,5 milijarde tolarjev prihodkov.
V Tuheljske toplice bi slovensko zdravilišče, če bo postalo njihov lastnik, do leta 2006 vložilo okrog sedem milijonov evrov. Investicije bi usmerili predvsem v posodobitev obstoječih zmogljivosti, razmišljajo pa tudi o gradnji wellnes centra in zdravstvenega centra. Prav tako v Podčetrtku razmišljajo o razvoju kongresnega turizma v Tuheljskih toplicah.