
Na območju Policijske uprave Celje so policisti v noči na soboto izvedli reden poostren nadzor prometa, v katerem so ugotavljali prisotnost alkohola pri udeležencih cestnega prometa. Skupaj so ustavili 555 vozil, od 356 voznikov, ki so jih preizkusili z alkotestom, pa jih je bilo 32 vinjenih - pri petih je koncentracija alkohola presegla 0,76 miligramov na liter, medtem ko sta dva preizkus zavrnila, so sporočili s celjske policijske uprave.
Alkohol in previsoka hitrost sta med najpogostejšimi vzroki za tragedije na cestah, opozarjajo celjski policisti, ki so v rednem nadzoru prometa pretekli vikend izrekli 111 ukrepov, od katerih je bilo 15 obdolžilnih predlogov, 67 plačilnih nalogov in 29 opozoril.
Sicer pa policisti še opozarjajo, da vozniki na pustni torek ne smejo voziti v maskah, ki bi zmanjševale njihovo slušno in vidno zaznavanje ali zmožnost obvladovanja vozila. Če tega ne upoštevajo, jim grozi globa v višini 83,46 evra.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.