Po pojasnilih Policijske uprave Kranj je planinka sestopala s Češke koče proti Planšarskemu jezeru in na območju Hudičevega klanca zdrsnila, padla v več kot 100 metrov v globino in zaradi hudih poškodb na kraju umrla.
To je že druga tragična nesreča v slovenskih gorah ta konec tedna. V soboto je planinka, po poročanju medijev je šlo za švicarsko državljanko, zdrsnila na poti s Triglava čez Prag in padla v globino. Tudi ona je umrla na kraju dogodka.
Gorski reševalci so ta konec tedna večkrat posredovali. Ko navaja uprava za zaščito in reševanje, so danes na Sovatni v občini Kranjska Gora pomagali planincu, ki si je med sestopanjem s Kriških podov proti Vratom poškodoval nogo. S helikopterjem pa so ga nato prepeljali v jeseniško bolnišnico.
Popoldne so reševali tudi planinca, ki se je zaplezal v bližini Gamsovega skreta v Kamniški Bistrici. Nepoškodovanega so rešili ter ga s helikopterjem prepeljali v Kamniško Bistrico.
Ob približno enakem času je na Stari Pokljuki pohodnika obšla slabost. Posredovali so radovljiški gorski reševalci in ga oskrbeli, nato pa ga je helikopter prepeljal na nadaljnjo zdravljenje v Univerzitetni klinični center Ljubljana.
Nekoliko pozneje popoldne pa se je v bližini Kocbekovega doma na Korošici v Savinjskih Alpah pri sestopu v dolino poškodovala planinka. Aktivirani so bili celjski gorski reševalci. Poškodovanko je na kraju oskrbela dežurna ekipa Gorske reševalne službe Brnik, helikopter pa jo je nato prepeljal v nadaljnjo oskrbo v ljubljanski klinični center.
Policija opozarja, da je v gore poleti treba iti pripravljen, začeti dovolj zgodaj ter vzpon prilagoditi zdravstvenemu stanju. Soparno vreme in visoke temperature so namreč lahko usodni za posameznike. Prav tako je potrebno s seboj imeti ustrezno planinsko opremo, kot so planinski čevlji, rokavice, kapa, vetrovka, zaščitna krema, rezervna oblačila, kompas ter prvo pomoč. Seveda je treba temu glede na izbrano pot pristaviti tudi dodatne, specializirane pripomočke (plezalna vrv, cepin, včasih tudi dereze in čelada).