
Čeprav so gasilci sprva sporočili, da je umrlo devet ljudi, je washingtonski župan Adrian Fenty sporočil, da je v nesreči umrlo sedem ljudi. Dodal je, da sta bili dve osebi v kritičnem stanju, stanje ene pa se že izboljšuje. Tudi Washington Post je poročal, da je umrlo 9 ljudi.
Trčenje se je zgodilo, ko se je eden od vlakov nenadoma ustavil. Čakal naj bi, da se izprazni postajališče, ko je za njim pripeljal drugi vlak. Nesreča, ki se je zgodila na mestu, kjer podzemna železnica poteka nad zemljo, je bila tako silovita, da so vagoni enega pristali na vrhu drugega. Vzrok trčenja, v katerem je med drugim umrla tudi strojevodkinja enega od vlakov, za zdaj še ni znan.
Gre za najhujšo železniško nesrečo v zadnjih 33 letih, odkar tam obstaja sistem podzemnega javnega prevoza. Župan Adrian Fenty jo je opisal kot najbolj smrtonosno od obstoja podzemne železnice.
Deli vagonov naj bi bili tako stisnjeni tudi na 20 do 30 odstotkov svoje prvotne prostornine. V nesrečo je bilo vpletenih okoli 76 oseb.
Ameriški predsednik Barack Obama je že izrazil svoje sožalje družinam umrlih, oblasti pa napovedujejo temeljito preiskavo dogodka.
Že dvakrat krivi mobilniki
Zadnja nesreča s smrtnimi žrtvami na washingtonski podzemni železnici se je sicer zgodila januarja 1982, ko je iztiril vlak pod zemljo v središču mesta, pri čemer so umrle tri osebe.
Ponedeljkovo trčenje vlakov v Washingtonu pa je že tretja velika nesreča potniških vlakov v ZDA v zadnjih devetih mesecih. Septembra 2008 sta trčila potniški in tovorni vlak v Los Angelesu. Umrlo je 25 ljudi, kriv pa je bil vlakovodja na potniškem vlaku, ki je pošiljal sporočila po svojem mobilnem telefonu. Maja letos pa je bilo v trčenju potniških mestnih vlakov v Bostonu poškodovanih 50 ljudi. Tudi v tem primeru je vlakovodja pošiljal kratka sporočila po mobitelu.
KOMENTARJI (19)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.