Gorenjski policisti so v soboto zaradi več ogrožajočih kršitev prometnih pravil obravnavali brezvestno voznico, ki je po avtocesti vozila brez veljavnega vozniškega dovoljenja.
Kot so sporočili policisti, je voznica na avtocesti, kjer je omejitev hitrosti 110 km/h vozila s hitrostjo 172 km/h, v avtomobilu pa je prevažala tri otroke, ki niso bili zavarovani z zadrževalnim sistemom. Vozniškega dovoljenja voznica nikoli ni imela.

V zadnjih dveh dneh so sicer gorenjski policisti izmerili 39 prekoračitev hitrosti na gorenjski avtocesti in šest na cestah v naselju.
Najvišja izmerjena hitrost na avtocesti je bila 202 km/h, na cesti v naselju pri omejitvi 50 km/h pa 83 km/h. Poleg prekoračitev hitrosti so policisti iz prometa izločili še dva voznika, ki sta bila pod vplivom alkohola in tri zaradi suma vožnje pod vplivom prepovedanih drog.
KOMENTARJI (128)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.