Forum je v Davos privabil številne demonstrante zoper globalizacijo. Najbolj jih moti, da se svetovni vrh v Davosu zanima le za svoje dobičke, medtem pa zanemarja škodljive globalizacijske učinke na naravo, zaposlene in razvijajoče se države. Po njihovem mnenju bi razviti svet moral odpisati dolg tretjega sveta razvitim državam, poskrbeti za ekološko rešitev sveta, odpraviti delo otrok v nerazvitem svetu itn. V duhu teh obtožb so udeleženci foruma zahtevali od avtomobilskih proizvajalcev, da v vozilih zmanjšajo izpuh ogljikovega dioksida vsaj za pet odstotkov.
Davoškega srečanja se je udeležil tudi novi jugoslovanski predsednik Vojislav Koštunica. Kot predstavnik enega glavnih problemov Evrope je na srečanju igral vidno vlogo. Predvsem so delegati v Davosu želeli zvedeti, kdaj bo ZRJ predala mednarodnemu sodišču za vojne zločine Slobodana Miloševića. Dokončnega odgovora od Koštunice niso dobili. Kljub izjavam o pripravljenosti sodelovanja z zahodnimi državami in ustanovami je Koštunica povedal, da Miloševića ne bo izročil sodišču, ker bi to povzročilo nemire v Srbiji. Poudaril je tudi, da bi pred sodišče morali biti poklicani nekateri Natovi predstavniki, ki so sodelovali v krutem napadu na ZRJ.
Svetovni vrh se je intenzivno ukvarjal tudi s svetovnim gospodarstvom. Pešanje rasti ameriškega gospodarstva namreč vzbuja strah pred svetovno gospodarsko recesijo. Čeprav tako ameriški kot drugi strokovnjaki pravijo, da omenjen padec rasti ne naznanja recesije, so v Davosu izrazili upanje, da bo odbor za odprti trg ameriške centralne banke na dvodnevnem srečanju znižal obrestne mere. Le tak poseg bi po mnenju vodilnih mož svetovnega gospodarstva rešil svet pred recesijo. Strahove pred recesijo je še okrepilo obvestilo Mednarodnega denarnega sklada, ki predvideva, da bo letošnja svetovna gospodarska rast 3,5-odstotna in ne 4,2-odstotna, kot so sprva ocenjevali.
Svoj pečat je letošnjemu Davosu dal tudi Microsoftov glavni mož Bill Gates, ki ni samo predstavil nekaj tehnologij prihodnosti, ki naj bi v prihodnosti preplavile bogate narode, ampak se je zgražal tudi nad majhnimi sredstvi, namenjenimi za raziskave in odpravo bolezni v nerazvitem svetu. Zato je Gates že v soboto daroval 100 milijonov dolarjev za raziskave aidsa in obenem izzval tudi ostale poslovneže k podobnim donacijam. Računalniški mogotci so se sicer pritoževali nad vse večjo močjo interneta oz. tistih uporabnikov interneta, ki jim z nelegalnim kopiranjem in vdiranjem ustvarijo veliko škode.
Prav tako brez omembe ni ostala evropska afera zaradi bolezni norih krav, ki vse bolj postaja svetovni problem. Politiki so se strinjali, da so primer, ki je prvotno izbruhnil v Veliki Britaniji, podcenjevali. Pod vprašaj so postavili genetsko modificirano hrano, katere senca se širi tudi nad rejce prašičev.