Naslovnica

Hrvaški predsednik v Nemčiji

Berlin/Hannover, 26. 10. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Ena izmed prednostih nalog hrvaške vlade je tudi vzpostavitev ugodnejših pogojev za tuje naložbe. Pri tem je pozornost namenjena predvsem nemškim naložbam, tudi na področju turizma, je na pogovorih z nemškim predsednikom Johannesom Rauom izjavil hrvaški predsednik Stipe Mesić, ki je danes začel dvodnevni obisk v Nemčiji.

Hrvaški predsednik je nemškega kolega, kot so sporočili iz urada nemškega predsednika, izčrpno seznanil s preteklim razvojem dogodkov na območju nekdanje Jugoslavije. Med pogovorom je Mesić med drugim povedal, da je njegov predhodnik Franjo Tudjman storil tudi napake. Tako je po Mesićevih besedah sodeloval pri razdelitvi BiH, napačna privatizacijska politika pa je zelo negativno vplivala na hrvaško gospodarstvo.

Mesić je nato odpotoval v Hannover, kjer se je takoj po prihodu sestal z nemškim kanclerjem Gerhardom Schroederjem. Po srečanju z nemškim kanclerjem si bo Mesić na svetovni razstavi Expo 2000 ogledal hrvaški, nemški in madžarski paviljon.

  • Vrtna garnitura Fiesta
  • Bencinska kosilnica PowerED
  • Žar na oglje Sunset
  • Letna kuhinja Too much
  • Sensum Lounge set
  • Paviljon Lucca 4x3m
  • Senčnik Toscana
  • Vrtni ležalnik Diana
  • Akumulatorska kosilnica Scheppach
  • Robotska kosilnica Worx
  • Nadstrešek Andy
  • Makita set orodij