Zibelka deluje tudi kot nekakšna virtualna varuška, saj lahko zazna določeno nevarnost za otroka. Senzorji, nameščeni na zibelki, ves čas nadzorujejo dihanje in gibanje novorojenčka ter sobno temperaturo, saj se pri otrocih pri višjih sobnih temperaturah poveča nevarnost nenadne smrti.
Zibelko je izumil študent Garry Cho
Izumitelj je študent zadnjega letnika na Univerzi Brunel. 22-letni Cho iz severnega dela Londona je svoj prototip izdelal na podlagi običajne lesene zibelke. Mikroskopski senzor, nameščen v notranjosti zibelke, zazna otrokov jok in nemudoma sproži mehanizem, ki prične zibati posteljico. Zibanje traja približno 45 sekund in če otrok ne preneha jokati, se zibanje še enkrat ponovi. Če otrok po drugem zibanju še vedno ne zaspi, zibelka pošlje signal staršem. Enako se zgodi pri nadzoru sobne temperature.
Zibelka zanava tudi spremebo temperature
Priporočljiva temperatura prostora, v katerem spi novorojenček, je od 16 do 20 stopinj Celzija. Starši prav tako prejmejo sporočilo o nevarnosti, kadar se njihov dojenček v zibelki ne premakne več kot 90 minut, kar je čas, ko dojenčki ostanejo v trdnem snu. Cho je za svoj izum porabil material v vrednosti okoli 200 funtov, vendar je prepričan, da bo proizvajalec, ki bo sprejel njegov izum, znatno zmanjšal stroške.