Tetoviranje roženice je starodavni postopek, ki ga je prvi uporabil starogrški zdravnik Galen leta 129 pred našim štetjem, da bi prekril levkom (bela brazgotinasta pega na roženici). V poznem 19. stoletju in predvsem v 20. stoletju je postal vsakdanji postopek za odpravljanje in prekrivanje brazgotin ter levkomov na roženici. Čeprav se je posluževanje tega postopka v zdravstvu v zadnjih letih močno zmanjšalo zaradi razvoja keratoplastike (plastična operacija roženice) in kontaktnih leč, ki zelo dobro prekrijejo te hibe, ga uporabljajo predvsem pri ljudeh, ki jih leče motijo oziroma jih ne morejo uporabljati. Roženico je možno tetovirati ročno ali s posebno napravo za tetoviranje, postopek pa lahko opravi tudi umetnik tetoviranja s pomočjo zdravnika za očesne bolezni. Celjenje traja približno teden dni.
A nekateri se za tetovažo očesa ne odločijo iz zdravstvenih, ampak iz lepotnih razlogov. Moški iz Toronta je bil leta 2008 prvi, ki si je dal narediti tetovažo na očesu, za katero je bilo potrebnih kar 40 injekcij modrega črnila. Najprej so uporabili tradicionalno iglo s črnilom, a metoda ni bila uspešna, zato so se zatekli k injekciji. Moški je povedal, da se počuti dobro, vendar ima občutek, da ima v očesu tujek.
KOMENTARJI (93)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.