Švedske oblasti so se doslej izogibale ostrim ukrepom in so organizatorjem koncertov zgolj svetovale, naj znižajo raven hrupa, po objavi raziskave, ki je pokazala, da zaradi zvonjenja v ušesih trpi vsak deseti Šved, pa so se odločile za spremembo strategije, poskusni zajček pa je postal Goeteborg. Raziskava je pokazala, da ima velik del glasbenikov poškodovan sluh, slabše pa slišijo tudi potrošniki glasbe. Po raziskavi ima tretjina rokerjev in 68 odstotkov izvajalcev klasične glasbe težave s sluhom. Mestne oblati v Goeteborgu želijo, da bi povprečno raven hrupa v klubih znižali na 100 decibelov, najvišja raven pa ne bi smela preseči 115 decibelov.
Predstavnik podjetja Live Sound AB, ki izposoja opremo za koncerte, meni, da bi se morali s tem problemom ukvarjati proizvajalci opreme. "Izdelovati opremo, ki je tako škodljiva, in jo nato uporabljati brez vsakršne zaščite, je prava norost," je menil Stefan Forsell.
Medtem ko nekateri lastniki klubov trdijo, da je s sodobnimi inštrumenti tehnično nemogoče igrati tako, da bi zadostili zahtevanim normam, so drugi k reševanju problema pristopili na bolj konstruktiven način. Začeli so z boljšo izolacijo klubov, pojavilo pa se je tudi povpraševanje po novih inštrumentih, ki povzročajo manj hrupa.