
Ko se temperature spustijo do ali pod ničlo, večkrat posežemo po skodelicah z vročimi napitki - kavo, čajem, čokolado ...
Študije kažejo, da ima vroča pijača tudi psihološki učinek, saj se ob pitju počutimo udobneje in prijaznejše. V poskusu, kot je za Guardian opisal Daniel Glaser iz londonskega King’s Collegea, so ljudi prosili za ocenjevanje neznancev, kako prijazni in zaupanja vredni so. Tisti, ki so v rokah držali vročo skodelico kave, so neznance ocenjevali bolje, kot tisti, ki so pili hladno pijačo. Dodal je, da so bili posamezniki, ki so pili toplo pijačo, bolj radodarni.
Pojav lahko povezujemo tudi z jezikovnimi in metaforičnimi povezavami, ki se v možganih sprožijo, ko večkrat omenjamo besede ''toplo'' in ''hladno'', ko opisujemo osebnosti.
Podobno se zgodi tudi s sladkostjo. Osebe, ki so pojedle nekaj sladkega, imajo večje možnosti, da druge opišejo pozitivno, češ da gre za ljubeznive osebe (sweet).
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.