Osemmilijonta kremšnita hotela Park bo posebej označena in bo dobitniku prinesla nagrado.
Zgodovina blejske kremne rezine sega v leto 1953, ko je slaščičarski mojster Ištvan Lukačevič, ki se je v poznih 40-ih letih iz Sente v Vojvodini z družino priselil na Bled, kot vodja slaščičarske delavnice v starem hotelu Park sestavil recept za danes znamenito kremno rezino.
Lukačevič je najprej zamesil dobro masleno testo, ga sedemkrat prepognil in pustil počivati do naslednjega jutra, potem ga je spekel in ohladil. Iz najboljših naravnih sestavin je naredil fino jajčno kremo, jo med mešanjem pustil vreti natanko sedem minut in vroči dodal sneg trdo stepenih beljakov ter rumeno maso prevrnil na pečeno ploščo. Ko se je krema popolnoma ohladila, je nanjo visoko naložil stepeno sladko smetano in jo prekril še z drugo plastjo maslega testa. Vse skupaj je razkošno potresel z mletim vanilijevim sladkorjem in ploščo razrezal na 48 kosov dimenzije sedem krat sedem centimetrov. Parkova kremna rezina je po vseh teh letih še vedno natančno takih dimenzij in iz enakih naravnih sestavin.
Vsa leta so v Parkovi slaščičarski delavnici vestno beležili pečene maslene plošče, iz katerih so nastajale omamne kremne kocke in doslej so jih naredili že osem milijonov. Če bi vse kremne rezine postavili v vrsto, bi jih bilo za 560 kilometrov, kar pomeni, da bi z njimi lahko začrtali pot od Bleda do Milana.
Kavarna ob Blejskem jezeru je tista točka, kjer se proda in poje največ kremnih rezin. Ob lepih pomladanskih in jesenskih vikendih jih spečejo od 2500 do 3500, še vedno pa se blejski slaščičarji radi spomnijo rekordnih vikendov v poznih 70-ih letih, ko so pozimi v enem samem koncu tedna spekli tudi 6000 kremnih rezin.