Zanimivosti

Kemična kastracija spolnih zločincev

Oslo, 10. 06. 2004 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

Norveške oblasti so dale zeleno luč za kemično kastracijo spolnih prestopnikov, ki bodo prostovoljno pristali na tak postopek.

image (28)
image (28) FOTO: 24ur.com

"Štirje moški, ki so obsojeni posilstva in spolnega nasilja, so prostovoljno pristali na postopek, sedaj pa so dobili tudi uradno dovoljenje," je dejal psiholog na regionalnem oddelku za varnost v Trondheimu Jim Aage Noettestad.

Kemična kastracija v nasprotju s kirurško ni nepreklicna. Postopek kemične kastracije bo izgledal tako, da bodo prestopniki dobili Leuprorelin, to je zdravilo, ki prepreči izdelovanje testosterona. Noettestad je še pojasnil, da povprečno deset odstotkov spolnih zločincev ponovi svoje zločine, kastracija pa običajno pomaga pri zniževanju te stopnje.

  • festival
  • festival 1
  • festival 2
  • Festival 3
  • Poletna noč
  • Stvarjenje
  • El Amor Brujo
  • The Duke Ellington
  • Kronanje Popeje
  • Dih zveri
  • Ennio Morricone
  • Cluster
  • Fantom
  • EuroCubans
  • Vicente Amigo
  • Robben
  • Munchnski virtuosi