Britanski Telegraph se je pozabaval z glasbenim okusom najbolj zloglasnih vodij držav in organizacij. Tako je razkril, da zimbabvijski vodja Robert Mugabe ni ravno naklonjen Bobu Marleyju. Ko je slišal, da bo prav Marley nastopal na proslavi zimbabvijske neodvisnosti leta 1980, naj bi dejal, da bi raje poslušal Cliffa Richarda. Marley je kljub negodovanju Mugabeja vseeno nastopil.
Sudanska pesnica, ki trdi, da jo je leta 1996 vodja Al Kaide Osama bin Laden zadrževal kot spolno sužnjo, je razkrila, da Bin Laden rad posluša Van Halen in B-52's, najraši pa ima po njenih besedah Whitney Houston. Dejala je, da je Bin Laden ameriško divo želel srečati, ji zgraditi vilo v Sudanu, seveda pa bi njenega takratnega moža Bobbyja Browna prej dal ubiti.
Libijski vodja Gaddafi naj bi gojil posebne simpatije do Lionela Richieja. Za avtogram ga je prosil po tem, ko je Richie leta 2006 nastopil na "Koncertu za mir“ v Libiji.
Nekdanji jugoslovanski predsednik Slobodan Milošević naj bi v svoji celici v Haagu pogosto poslušal pesem My way, klasiko ameriškega legendarnega pevca Franka Sinatre. Ljubezen do Sinatrove glasbe naj bi začel razvijati, ko je v 70. letih živel v New Yorku.
Kim Jong Il naj bi predvsem cenil Erica Claptona. Temu glasbeniku je severnokorejski vodja lani dal celo možnost, da postane prvi glasbenik z Zahoda, ki bi nastopil v Severni Koreji. A Clapton je povabilo zavrnil. Sicer naj bi tudi sin omenjenega diktatorja, ki je študiral v Švici, goreče poslušal Claptona. Obiskal je kar štiri njegove koncerte v Nemčiji.
Iranski predsednik Mahmud Ahmadinedžad pa je naklonjen Chrisu de Burghu. Ta irski pevec bi moral nastopiti v Iranu lansko poletje, a je bil njegov koncert odpovedan, saj so po predsedniških volitvah v tej državi izbruhnili nemiri.
KOMENTARJI (23)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.