Simbolika barv se tako izraža v dejstvu, da so barve, kot jih zaznavamo, v veliki meri odvisne od človeškega odziva na vizualno stimulacijo. Lepota je subjektivna prav tako kot karneval, na katerem je "gledalec končni sodnik tega, kar vidi, in je človeški karakter bolj odvisen od značilnosti maske, ki jo posameznik nosi, kot pa od njegove vsakodnevne vloge''. Maskiranje, simbolno dejanje beneškega karnevala, je sinteza te ideje, še poudarjajo.
Barve metaforično ponazarjajo tudi različnost človeštva. "Vsi pripadamo isti rasi, človeški, a tisoče generacij je ustvarilo neverjeten mozaik narave," poudarjajo v Benetkah. Tistim, ki se jim rdeča barva ne zdi le rdeča, ampak je lahko tudi škrlatna, bakrena, jagodna, pompejska ali katera druga – tistim je po navedbah organizatorjev namenjen letošnji festival.
Obiskovalci so lahko ob odprtju karnevala med drugim uživali v predstavi na Velikem kanalu, ki jo je izvedlo francosko gledališče Ilotopie. Večerni šov pa je bil sestavljen iz poezije, glasbe, barv in sanj.
Beneški karneval bo letos trajal vse do 14. februarja, pomembnejše dogajanje pa se bo končalo na pustni torek, torej dva dni pred omenjenim datumom.
KOMENTARJI (2)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.