Z oskarjem nagrajeni režiser je 24. oktobra sodeloval v protestu, ki ga je organizirala skupina Rise Up October proti ubojem neoboroženih temnopoltih, ki so jih zakrivili policisti. Po trditvah policije jih je med protestnim shodom užalil. Tarantino se je navedenega dne pritožil zaradi sumničavosti policije do temnopoltih in latinskoameriških moških in njeni naraščajoči militarizaciji.
"Če bi prišlo do obravnave, potem bi ti policisti, ki ubijajo, pristali v zaporu ali se vsaj soočili z obtožbami," je dejal režiser filmov, kot so Šund, Stekli psi in Django brez okovov. "Kar počnejo, je precej očitno," je poudaril ta teden za Los Angeles Times.
"Namesto da bi se ukvarjali s primerki policijskega nasilja, ki so ga izpostavili ljudje, namesto da bi preučili to problematiko v državi, so raje opozorili name. In njihovo sporočilo je zelo jasno. Želijo me utišati, diskreditirati, ustrahovati," je dodal Tarantino.
K bojkotu njegovih filmov so pozvali policijski sindikati v New Yorku, Los Angelesu, Chicagu, Filadelfiji in New Jerseyju. Merili so predvsem na njegov najnovejši film The Hateful Eight, ki ga bodo začeli predvajati ob božiču.
"Ni presenetljivo, da nekdo, ki se preživlja s poveličevanjem nasilja in zločina, tudi sam sovraži policiste," je ocenil predsednik enega od sindikatov Patrick Lynch.
Tarantino se zaradi tega ne počuti prestrašenega, prav tako je dodal, da ne sovraži policistov, da gre za napačno predstavljanje njegovih občutij.
Dobitnik dveh oskarjev velja za enega najbolj glasnih ameriških zvezdnikov, ki javno obtožujejo uboje temnopoltih moških, ki jih zakrivijo večinoma belopolti policisti. Prejšnji mesec je v New Yorku sodeloval tudi pri branju imen 250 ljudi, ki so jih policisti ustrelili v zadnjih 20 letih.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.