Dr. Nader Kamangar je kot strokovnjak za motnje spanja povedal številna obremenjujoča dejstva za obtoženca, katerega zdravljenje je opisal kot ''neetično, moteče in nedoumljivo''.
Murreyjev odvetnik J. Michael Flanagan mu je zastavil vprašanje, naj porotnikom pove, kaj ve o 25. juniju, ko je umrl Michael Jackson. ''Da povzamem, gospod Jackson je bil podvržen neprimernemu zdravljenju na svojem domu in to brez pravega nadzora,'' je dejal Kamangar. Prepričan je, da je zdravnik le v desetih urah pokojniku dal tri zdravila: diazepam, lorazepam in midazolam. ''Ta mešanica je bila vzrok za katastrofo.'' Ob omembi propofola, močnega anestetika, ki ga uporabljajo pri operacijah in ki ga je vzel tudi Jackson, ga je odvetnik vprašal, ali bi lahko to povzročilo smrt. ''Vsekakor,'' je dejala priča. ''Vsekakor.''
Kamangar pa ni bil kritičen le do zdravil, ki naj bi jih Murray predpisal pokojnemu glasbeniku. Žolč je izlil tudi na dejstvo, da je prepozno poklical na pomoč, hkrati pa ni vodil zdravniške evidence o zdravljenju. ''Gre za nezaslišano kršenje standardov oskrbe, pri kateri se uporabljajo protibolečinska sredstva, kot je propofol.'' Po njegovem mnenju je bila Murrayjeva prva napaka, da je Jacksonovo nespečnost zdravil s propofolom, pri čemer je šlo za neprimerno uporabo zdravila. Ob tem je izrazil prepričanje, da Jacksonova zahteva po omenjenem zdravilu ni bil zadosten razlog, da bi mu ga zdravnik tudi dal. Kamangar je tudi izjavil, da bi moral Murray bolnika zaradi nespečnostji že v preteklosti znova pregledati in postaviti novo diagnozo, ob tem bi se moral posvetovati tudi z drugimi strokovnjaki s tega področja.
''Najpomembnejša stvar, ki bi jo moral narediti, je poklicati na pomoč,'' je povedal. Po njegovem prepričanju je iz Murrayjevega intervjuja s policijo jasno razvidno, da je predolgo časa okleval s klicem na pomoč, medtem ko Jackson ni več dihal.
Tožilstvo je sicer prepričano, da je kralj popa umrl zaradi prevelike količine propofola, ki mu ga je dal Murray. Odvetniki slednjega so sicer na začetku trdili, da je Jackson sam vzel propofol, ko njegovega zdravnika ni bilo v sobi, a so v sredo to tezo opustili.
Zadnja in najpomembnejša priča tožilstva bo dr. Steven Shafer, eden vodilnih ameriških strokovnjakov za propofol, ki naj bi svoje mnenje o primeru podal prihodnji teden.
Če bodo Murrayja spoznali za krivega uboja, mu grozi štiriletna zaporna kazen in izguba zdravniške licence.
KOMENTARJI (5)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.