Lennona so razglasili za mrtvega že ob prihodu v bolnišnico. Zdravniki so povedali, da po tako resnih poškodbah nihče ne bi preživel. Takoj ko se je novica o njegovi smrti razširila, so se objokani oboževalci zbrali pred bolnišnico in pred njegovim newyorškim domom. Prinašali so sveče in peli njegove pesmi. Angleški novinar Tom Brook, ki je bil med prvimi, ki so o dogodku poročali, je posnel komentar mlade Angležinje, ki je žalostno rekla: "Počutim se, kot da bi me nekdo ravnokar močno udaril v trebuh.“ Te besede so natančno povzele občutke vseh oboževalcev ob tragični smrti legendarnega Beatla.
Kremirali so ga v New Yorku 10. decembra 1980 in pepel so predali ženi Yoko, ki se je odločila, da pogreba ne bo. Minilo je kar nekaj časa, preden je Yoko javno začela govoriti o tem usodnem večeru. Novinar Brook se je z njo pogovarjal leta 1982, ravno pred drugo obletnico Lennonove smrti. Njej se je zdelo, da je njen znani mož na neki način še vedno med živimi. "Še vedno je z nami, njegov duh še živi. Človeka se ne ubije tako zlahka. Tako čutim.“
Johnov sin Sean Ono Lennon je bil star komaj pet let, ko so ustrelili očeta. V času umora je bil deček doma. "Minilo je 30 let, odkar je umrl. V času te obletnice pazim na svojo mamo in poskrbim za to, da se ona dobro počuti. V bistvu gre samo za to – želim si, da je mama v redu.“
V enem od zadnjih natisnjenih intervjujev je Lennon rekel: "Ne razmišljam o svoji preteklosti. Ne verjamem 'v včeraj'. Zanima me samo, kaj počnem zdaj.“
John Lennon se morda res ni želel spominjati preteklosti, ampak sodeč po vseh teh letih od njegove smrti, 30 let pozneje na milijone oboževalcev ostaja močno zainteresiranih zanj in za njegovo glasbo.
KOMENTARJI (15)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.