Slovenski punk-rokerji, skupina Multiball, se odločno odpravlja v beli glasbeni svet. Celjska zasedba je namreč dobila zelo „nespodobno“ povabilo, sredi junija letos bodo člani zasedbe Multiball na Madžarskem nastopili kot predskupina znameniti kalifornijski punk-rock atrakciji Bed Religion.
Ameriška zasedba je v teh tednih na evropski turneji, na kateri predstavlja svoj zadnji album z naslovom New Maps of Hell, 12. junija pa se bo tako ustavila tudi v Budimpešti. Skupina Multiball bo prihodnji mesec prvič nastopila na Madžarskem, do zdaj pa so Celjani v tujini največ nastopali na avstrijskih rokerskih festivalih.
Poleg ameriške zasedbe Bed Religion, ki zadnjih nekaj let sodi v svetovni vrh na punk in hard-core sceni, in slovenskih nadebudnežev Multiball bodo na madžarskem odru nastopili še domačini z imenom PFL.
Člani zasedbe Multiball pa se bodo po tem odmevnem nastopu v Budimpešti napotili v studio in končali snemanje tretjega albuma, ki bo izšel septembra letos, ko bodo začeli mini turnejo po Sloveniji.
Torej, ameriško, slovensko in madžarsko rokersko veseljačenje se počasi začenja.
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.