Tako je Belgijec Eddy Merckx dejal, da je velikokrat govoril z Lanceom Armstrongom tudi o tej temi. In vselej je ameriški tekmovalec zanikal, da bi kar koli naredil narobe. "Njegovo priznanje je bilo težko poslušati. Bila sva si zelo blizu, velikokrat sem ga gledal v oči, ko sva se pogovarjala o dopingu. Vedno je rekel, da on ni vpleten v to," je bil razočaran petkratni zmagovalec dirke po Franciji. "Že ko je Usada razkrila svoje ugotovitve, sem bil razočaran. Zdaj je vse skupaj še huje. Poleg tega je zadeva zelo neprijetna za druge tekmovalce. Očitno je bilo lagati izredno lahko, vse skupaj pa je zelo hinavsko," je še dejal Merckx.
To, kar se je zgodilo v zelo gledani in težko pričakovani televizijski oddaji, je bilo po mnenju direktorja dirke po Franciji Christiana Prudhomma skrbno načrtovan marketinški manever. A bistva po njegovem mnenju Američan ni razkril. "Moramo izvedeti več o programu dopinga. Priti moramo do bistva stvari, tudi zato, da se kaj takega ne bi ponavljalo. Mi smo že dolgo opozarjali, da tekmovalec sam ne more izvesti tako zahtevne goljufije. Zato ne smemo prsta uperiti samo na kolesarje." Direktor največje dirke na svetu se je dotaknil tudi finančne plati skesanega Armstronga: "Če je priznal, da je uporabljal doping, se mi zdi logično, da bo vrnil nagrade. A denarja ne bomo vzeli mi, usmerili ga bomo v programe za mlade kolesarje in v boj proti dopingu v našem športu."
Prvi mož Svetovne protidopinške agencije (Wada) John Fahey je menil, da Armstrong v svoji televizijski izpovedi ni povedal ničesar novega. "Vse je že pred nekaj meseci razkrila ameriška protidopinška agencija, in sicer najbolj bistveno, da je užival nedovoljene snovi za povečanje zmogljivosti. Šlo je bolj za dobro načrtovano in usmerjeno piarovsko potezo kot pa za razkritje česar koli novega. Do intervjuja je vse zanikal, zdaj se je odločil za priznanje, vendar pa o njegovih dopinških grehih ni bilo prav veliko dvomov," je povedal nekdanji avstralski politik Fahey. Poudaril je, da takšna izpoved ne bi smela biti del televizijskega šova, ampak bi moral tekmovalec vse nečednosti razkriti pred pristojnim sodiščem, na katerem bi bil tudi prisiljen izdati imena vseh vpletenih kolesarjev, funkcionarjev ter dobaviteljev prepovedanih snovi.
Predsednik ameriške protidopinške agencije Travis Tygart, ki je sprožila postopke proti Armstrongu in dosegla, da so mu odvzeli vseh sedem naslovov skupnega zmagovalca na dirki po Franciji, je pozdravil Armstrongovo izpoved, vendar pa meni, da bo moral narediti še veliko več. "Lance Armstrong je končno priznal, da je bila njegova kolesarska tekmovalna pot zgrajena na podlagi laži in dopinga. Njegovo priznanje je majhen korak v pravi smeri. Seveda pa bo moral, če je res iskren v svoji želji, popraviti pretekle napake in pričati pod prisego o celotnem obsegu dopinških prekrškov," je poudaril Tygart.
KOMENTARJI (123)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.