Italijansko tožilstvo je na sodišče vložilo obsežno dokumentacijo, da bi okrepilo svoj primer zoper kapitana Francesca Schettina, ki je obtožen zaradi povzročitve brodoloma, ubojev in predčasne zapustitve ladje Costa Concordia. Na šestdesetih straneh tožilstvo opisuje zadnje trenutke 32 ljudi, ki se jim na koncu ni uspelo rešiti.
Med pretresljivimi opisi je žalosten konec Williama Arlottija in njegove petletne hčerke Dayane. Arlotti se je na potovanje odpravil, da bi proslavil novo priložnost, ki jo je dobil v življenju. Uspešno je namreč okreval po transplantaciji ledvice in trebušne slinavke. Ko je ladja trčila ob čeri in je zavladala panika, je Arlotti mrzlično iskal mesto zase in za svojo hčerko na katerem od reševalnih čolnov. Ker jima na levem boku ladje nihče ni želel odstopiti mesta na čolnu, so ju člani posadke usmerili na drugo stran ladje. Arlotti in deklica sta pri prebijanju na drugo stran naletela na težave, saj se je ladja nagnila, sama pa sta padla v poplavljen del ladje in se utopila.
Potnici Marii D'Introno se je na reševalni čoln uspelo vkrcati, vendar se je čoln začel nagibati. Potnico so prisilili, da je izstopila nazaj na ladjo, da so čoln lahko varno spustili v morje. Potnica se je skušala prebiti na drug del ladje, da bi tam poskusila srečo, a voda je naraščala in morala je skočiti v morje. Ker ni znala plavati, je bilo to zanjo usodno.
Med smrtnimi žrtvami so bili tudi člani posadke. 30-letni glasbenik Giuseppe Girolamo je svoje mesto na reševalnem čolnu odstopil otroku. Tudi njemu novega mesta na katerem od reševalnih čolnov ni uspelo pravočasno najti. 33-letni član posadke Russel Rebello pa je na ladji želel ostati čim dlje, da bi poskrbel še za zadnje potnike, ki so jih želeli vkrcati na reševalne čolne. A med delom je padel z ladje in se utopil.
KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.