Makedonski obrambni minister Vlado Bučkovski je ob tej priložnosti poudaril, da sta vojaško sodelovanje in dobava "ofenzivnega in defenzivnega" vojaškega materiala potrebna v sedanjem kriznem obdobju, ko skuša Makedonija s svojega ozemlja pregnati pripadnike albanske Osvobodilne narodne vojske. Ministra sicer nista želela natančno povedati, kakšno vojaško opremo bo Skopje dobilo od Beograda.
Krapović je ob obisku tudi izrazil prepričanje, da se albanski skrajneži borijo za ozemlje, ne pa za zaščito človekovih pravic.
Albanski skrajneži so davi znova napadli več položajev makedonske policije in vojske na območju Šar planine blizu Tetova, močno streljanje in eksplozije pa je bilo slišati tudi v mestu. Napad se je začel okrog tretje ure in je trajal do 5. ure , o morebitnih žrtvah ne poročajo. O razmerah v Makedoniji je za 24 ur novinarka TV KIS Lenča Milosavljevska povedala: ''Med spopadi je bil poškodovan električni daljnovod med Tetovom in Popovo Šapko.''
Mednarodni odbor Rdečega križa (ICRC) je iz vasi Lipkovo na severu Makedonije, ki je v rokah albanskih skrajnežev, evakuiral 66 oseb, je sporočila tiskovna predstavnica ICRC v Skopju Annick Bouvier.
Sinoči pa se je makedonski predsednik Boris Trajkovski sestal s predstavniki koalicijskih strank, med katerimi je tudi albanska Stranka demokratičnega napredka. Tiskovna predstavnica makedonskega predsednika Dinka Jilkova je za 24 ur povedala, da so se stranke uspele uskladiti glede decentralizacije in uvedbe albanskega jezika na fakultetah.