Jiang se je poklonil spominu na Mao Zedonga, ker je združil Kitajsko in leta 1949 vzpostavil Ljudsko republiko Kitajsko, Deng Xiaopingu pa, ker je spodbudil odprtje države in izvedbo gospodarskih reform. Kitajski voditelj je ob aplavzih zbrane množice delegatov zaželel "dolgo življenje materi domovini, velikemu kitajskemu narodu in komunistični partiji". V 90-minutnem nastopu je še naštel "velike zgodovinske naloge", ki čakajo stranko. Te so nadaljevanje gospodarskega razvoja in modernizacije, ponovna združitev Kitajske s Tajvanom in ohranitev svetovnega miru. Pri ponovni priključitvi Tajvana je Jiang izključil uporabo sile.
Komunistična partija Kitajske je bila ustanovljena v sivi stavbi nekdanje dekliške šole v Šanghaju, ki je pozneje postala nacionalno svetišče. Ob obletnici stranke, ki šteje 64,5 milijona članov, so v Pekingu pripravili razkošno razstavo, a so njeni ustvarjalci zamolčali cela obdobja, v katerih so glavne vloge igrali nekdanji voditelji partije, ki so padli v nemilost.
V Hong Kongu pa so slovesno obeležili četrto obletnico mirnega prehoda te nekdanje britanske kolonije pod kitajsko upravo. Ob zvokih kitajske državne himne so dvignili kitajsko zastavo, zaplapolala pa je tudi hongkonška zastava. Slovesnosti, ki je potekala v izjemno slabem vremenu, se je udeležilo približno 400 ljudi, na čelu z vodjo hongkonške izvršne oblasti Tung Chee-Hwajem, na ulicah pa se je zbralo tudi več sto protestnikov, ki so zahtevali več demokracije. Policija jim je preprečila dostop do kraja, kjer je potekala uradna slovesnost.
Poročevalci opozarjajo, da se prvič v štirih letih slovesnosti ni udeležil uradni predstavnik Pekinga. Vodji hongkonške izvrne oblasti Tungu se bo mandat iztekel prihodnje leto, po mnenju političnih opazovalcev pa mu nameravajo kitajske oblasti podaljšati mandat, saj so ga že večkrat javno podprle.