Pred tem je več tisoč jeznih pristašev indonezijskega predsednika Vahida poskušalo vdreti v poslopje parlamenta v Džakarti, vendar so jih ustavile oborožene varnostne sile. Pri tem je bil ubit en demonstrant, štirje pa so bili ranjeni.
Položaj v Indoneziji se je pred parlamentarno obravnavo o nadaljnji politični usodi indonezijskega predsednika Abdurahmana Vahida še dodatno zaostroval. Pričakovano glasovanje o nezaupnici predsedniku Vahidu kaže na veliko nezadovoljstvo 210-milijonskega prebivalstva Indonezije nad devetnajstmesečno vladavino tega muslimanskega predstavnika. V parlamentarni razpravi o politični usodi indonezijskega predsednika se je večina poslancev zavzela za izredno sejo o odstavitvi predsednika. Obe največji stranki sta se zavzeli, da bi sklicali posvetovalno narodno skupščino.
Vahidu očitajo vpletenost v dve veliki finančni aferi. Čeprav je tožilstvo očitke zavrnilo, poslanci še vedno vztrajajo pri odstavitvi predsednika. Po drugi strani pa predsednik Vahid ne misli sestopiti z oblasti in je že zagrozil, da bo v primeru nezaupnice v državi razglasil izredno stanje. Včeraj je okoli šesto padalcev prevzelo nadzor nad situacijo v mestu Pasuruan, kjer so v ponedeljek Vahidovi privrženci zažgali dve cerkvi.