Zaključna slovesnost je bila zelo sproščena, z veliko glasbe in umetniškimi točkami. Namesto prihoda celotnih reprezentanc so na stadion vkorakali le posamezni predstavniki ekip z nacionalnimi zastavami, ostali udeleženci pa so si lahko zaključno slovesnost ogledali iz prvih vrst olimpijskega stadiona. Slovensko zastavo je na stadion prinesel strelec Franc Pinter, dobitnik prve od štirih slovenskih medalj na igrah.
Avstralski guverner William Deane je v zaključnem govoru poudaril pomen dvomesečnega športnega praznika v Avstraliji, nato pa se je zahvalil vsem športnikom, članom organizacijskega odbora, predvsem pa prostovoljcem, ki so v zadnjih tednih nesebično pomagali pri izvedbi velikega tekmovanja. Prireditelji so se jim oddolžili z možnostjo brezplačnega ogleda zaključne slovesnosti. Robert Steadman je paraolimpijske igre v Sydneyju razglasil za najboljše doslej, nato pa zastavo te organizacije, ki je dva tedna plapolala na stadionu, predal atenskemu županu Nikosu Yiatrakosu.
Dopoldne so se v Sydneyju končala še zadnja tekmovanja, tako da so podelili vseh 550 kompletov medalj. Za Slovence je bil najbolj zanimiv nastop atleta na vozičku Marka Severja v maratonu. Zahtevno preizkušnjo, ki je potekala po isti trasi kot oba olimpijska maratona, je 21-letni tekmovalec iz Ajdovščine končal med prvo polovico udeležencev v svoji kategoriji T54. S časom 1:41,21 je osvojil 28. mesto, za zmagovalcem Švicarjem Franzem Nietlispachom pa je zaostal 16 minut.
Majhna slovenska odprava športnikov invalidov se z 11. paraolimpijskih iger v Sydneyju vrača nadvse zadovoljna. Ne le zaradi štirih medalj, dveh srebrnih in dveh bronastih, pač pa tudi zaradi veliko dobrih uvrstitev. Pa tudi športno in življenjsko izkušnjo v Avstraliji, kjer so Sydneyčani vzorno skrbeli za vse udeležence iger, si bo 26 športnikov in spremljevalcev zanesljivo dobro zapomnilo.
Slovenska reprezentanca je nastopila zelo uspešno. Medalje so osvojili v dveh panogah, atletiki, kjer so nastopili Dragica Lapornik, Janez Roškar, Franjo Izlakar, Janez Hudej in Marko Sever, ter strelstvu, v katerem so tekmovali Franc Pinter, Srečko Majcenovič in Ernest Jazbinšek. Namiznoteniška igralca Andreja Dolinar in Sašo Šuligoj sta presenetila z odličnima uvrstitvama, predvsem Dolinarjeva s četrtim mestom, saj ju pred igrami niso uvrščali med favorite. Edini plavalec Danijel Pavlinec se je v vseh treh nastopih uvrstil v finale, le ekipa golbala v postavi Erlend More, Ivan Vinkler, Vojko Štor, Igor Žagar, Boštjan Vogrinčič in Zlatko Mihajlovič je s šestim mestom nekoliko zaostala za pričakovanji, a si vendarle zagotovila nastop na naslednjem svetovnem prvenstvu. Štiri medalje, srebrni Pinterja in Izlakarja ter bronasti Lapornikove in Roškarja, so le vrh uspeha, saj je komaj 17-članska odprava športnikov zbrala še dve četrti mesti ter kopico uvrstitev med prvo deseterico. Zelo opazen je bil tudi pravi moštveni duh: na vsaki tekmi so slovenske tekmovalce spodbujali vsi člani reprezentance, ki takrat niso imeli svojih športnih obveznosti. Nemalokrat se je zgodilo, da je številčno skromna, a bučna in prepoznavna skupina Slovencev takoj po končani tekmi v enem športu že drvela na drugo prizorišče, kjer je skoraj istočasno že nastopil kdo od preostalih tekmovalcev.