Naslovnica

Zadovoljstvo v Zdravilišču Laško

Laško, 22. 12. 2000 00.00 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 1 min

V Zdravilišču Laško so letos zabeležili 89.000 nočitev, kar je za 21 odstotkov več kot lani, povečalo pa se je tudi število gostov in sicer za 28 odstotkov. Po besedah direktorja Zdravilišča Romana Matka je bilo med tujimi gosti, ki imajo v strukturi gostov desetodstotni delež, letos največ Avstrijcev, Nemcev in Italijanov. Letošnji prihodki laških vrelcev so tako po Matkovih besedah od lanskih višji za 24 odstotkov, saj so se povzpeli na 1,6 milijarde tolarjev. Dobiček zdravilišča pa znaša 50 milijonov tolarjev.

V termalni vodi laškega zdravilišče se je letos kopalo 120.000 obiskovalcev, savno je obiskalo 30.000 gostov, v masažah in drugih individualnih storitvah pa so našteli 10.000 obiskovalcev.

Za leto 2001 načrtujemo rast prihodkov za približno 200 milijonov tolarjev, dobiček pa naj bi v primerjavi z letošnjim porasel za 2,5-krat. Takoj po novoletnih praznikih se bodo Laščani lotili rekonstrukcije kuhinje in glavne restavracije, kot tudi posodobitve okolice zdravilišča, saj nameravajo uredili parkirna mesta, zgradili pa bodo tudi poseben paviljon za pitje termalne vode. "Izdelali bomo tudi idejni načrt za rekreativni bazen in nastanitvene kapacitete na levem bregu Rečice ob sotočju Savinje," je še dejal Matek.

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11
  • 12
  • 13
  • 14
  • 15
  • 16
  • 17
  • 18
  • 19
  • 20