Volilne imenike so pristojni državni organi na krajevno določen način razgrnili 21. septembra, v skladu z zakonom o evidenci volilne pravice pa je imel od takrat vsak volivec pravico vpogleda v volilni imenik, kjer je lahko preveril ali so v njem vsi podatki oziroma ali so zapisani podatki pravilni.
Po zakonu o evidenci volilne pravice lahko vsak državljan zahteva popravek, če je v volilnem imeniku nepravilno vpisano osebno ime ali drug podatek, ki se nanaša nanj ali na koga drugega, če sam ali kdo drug ni vpisan v splošni volilni imenik volišča, na katerem ima pravico glasovati, pa tudi če je vpisan kdo, ki nima volilne pravice ali je nima na območju te občine oz. tega volišča. Prav tako je popravek mogoče zahtevati v primeru, če je v volilni imenik vpisana umrla oseba. Popravek volilnega imenika lahko zahtevajo tudi tujci s stalnim prebivališčem v Sloveniji, saj imajo v skladu z zadnjo novelo zakona o lokalnih volitvah pravico voliti na lokalnih volitvah.
Volivke in volivci svojo volilno pravico na dan volitev uresničujejo na volišču, za katerega so vpisani v volilni imenik. V splošnem volilnem imeniku so zajeti osnovni podatki o vseh volivcih z volilno pravico in stalnim prebivališčem na območju volišča (priimek in ime, spol, datum rojstva in podatek o državljanstvu).
Po 26. oktobru popravkov volilnega imenika ne bo več mogoče zahtevati. Volivec, ki bo šele na volilno nedeljo, 10. novembra, ugotovil, da ni vpisan v volilni imenik, pa bo imel kljub temu možnost voliti, in sicer na podlagi potrdila iz stalne evidence volilne pravice. Tega mu bodo izdali na upravni enoti. Prav zaradi takšnih morebitnih zapletov bodo na vseh upravnih enotah na dan volitev tako kot ob prejšnjih volitvah vpeljali dežurstva.