Po poročanju Bete se bosta današnjih pogovorov kot predstavnika jugoslovanskih oblasti udeležila Nebojša Čović ter poveljnik združenih enot jugoslovanske vojske in srbske policije Ninoslav Krstić, NATO naj bi predstavljala posebni odposlanec generalnega sekretarja zavezništva Peter Feith in poveljnik KFOR Carlo Cabigiousu, Albance pa njihovi politični voditelji z juga Srbije in predstavniki Osvobodilne vojske Preševa, Bujanovca in Medveđe (UCPBM).
Nebojša Čović je za beograjske medije zatrdil, da "srbska stran ne bo pokleknila pred nobenimi pogoji" ter da ima Jugoslavija jasno opredeljen načrt in program za rešitev krize, ki ju je podprla celotna mednarodna skupnost. Čović je posebej poudaril, da bodo pogajanja na ozemlju ZRJ oziroma Srbije. Vodja državnega koordinacijskega telesa za jug Srbije je izrazil upanje, da se bodo jugoslovanske sile do 20. marca vrnile tudi v druge dele varnostnega območja, saj naj bi to obljubila zveza NATO.
Župan Preševa in predsednik Stranke za demokratično delovanje Halimi pa je za današnjo Politiko povedal, da se nadeja skorajšnjega srečanja s Feithom zaradi dogovora o načinu in zasnovi pogajanj. "Toda še vedno je odprto vprašanje kraja pogajanj in vprašanje o tem, ali bodo oblasti v Beogradu privolile, da se jih udeležijo tudi predstavniki UCPBM," opozarja Halimi. V primeru, da ne bo mogoče doseči dogovora o sestavi pogajalcev albanske strani in o kraju pogovorov, Halimi predlaga enak način pogajanj, kakršen je veljal, ko je bil sklenjen sporazum o premirju. Tedaj se je delegacija zveze NATO ločeno pogovarjala s srbsko stranjo v Merdarih, z Albanci pa v Končulju in 12. marca tudi dobila "ločene" podpise na sporazum obeh strani. Halimi se še naprej zavzema za popolno demilitarizacijo celotnega kriznega območja, ki naj bi predvidela tudi razorožitev UCPBM