Podjetje Blues sodi med najhitreje rastoča slovenska podjetja. Po besedah njenega direktorja Jožeta Angelija LTH ne želijo kupiti zato, da bi ga kasneje prodali, temveč imajo z njim dolgoročne načrte. Angeli je za STA povedal, da želi k reševanju podjetja pritegniti tudi male delničarje, zaposlene, sindikat in upravo škofjeloškega LTH. Z vpletenimi se je v sredo že sestal ter jih zaprosil, da pripravljenost za skupno ureditev razmer v družbi, ki je lani poslovala z izgubo in imelo tudi likvidnostne težave, pokažejo s podpisom sporazuma o sodelovanju.
Kot so v petek pojasnili v LTH, do podpisa omenjenega sporazuma do petka, 25. maja, še ni prišlo, saj se predvsem sindikati, niso strinjali s členi pogodbe, ki govorijo o plačah. Ti predvidevajo, da se bodo plače zvišale takrat, ko se bodo izboljšali rezultati poslovanja oz. produktivnost. Po besedah predsednika uprave LTH Jožeta Hafnerja to ne bi smelo biti večji problem, saj je produktivnost, ki jo trenutno dosegajo v podjetju, za 15 odstotkov večja od primerljive lanske.
LTH je lani po Hafnerjevih besedah kljub realno dva odstotka večji prodaji posloval z izgubo, tudi zaradi čiščenja bilance. Podjetje proizvaja profesionalne hladilne naprave, navadnim potrošnikom pa je znano predvsem po hladilnikih. Polovico svojih izdelkov podjetje, ki zaposluje približno 460 delavcev, izvozi v zahodno Evropo, največ na francoski, britanski in nemški trg, četrtino izdelkov prodajo doma, četrtino pa izvozijo na trge bivše Jugoslavije. V prvih dveh letošnjih mesecih se je LTH še ubadal z likvidnostnimi težavami, štirimesečni rezultati pa po Hafnerjevih besedah že kažejo, da je proizvodnja primerljivo lansko presegla za deset odstotkov. Pri prodaji so na približno lanskem nivoju, vendar naj bi že maja prodali več kot v enakem lanskem obdobju.