Da Slovenci obožujemo stand-up nastope, pričajo vedno dobro obiskane predstave tako domačih kot tudi tujih komikov. In tudi tokrat je bila dvorana Siti Teatra polna. V tako imenovani predstavi London Calling, so s svojimi prigodami občinstvo zabavali v britanski prestolnici živeči Novozelandec Javier Jarquin, Kanadčanka Dana Alexander in Britanec John Gordillo.
Javier Jarquin, ki je občinstvo med drugim dodobra nasmejal s svojim pogledom na Tita in razpad Jugoslavije, pornofilmi, učenjem babice brskanja po internetu in svojim poreklom, nam je po nastopu povedal, da ni vedno tako. "Vsak komik ima za sabo kakšen slab nastop. Zato je nujno, da nove šale predhodno preveriš pri občinstvu na tako imenovanih večerih novega materiala. Včasih si namreč prepričan, da je nekaj zelo smešnega, pa se izkaže, da ni tako. Kljub temu pa se mi je že zgodilo, da je po nastopu kdo prišel do mene in mi rekel: 'To je bilo grozno'. Se zgodi, vedno dam vse od sebe in če komu ni všeč, mu pač ni. Vsak ima kdaj slab dan. In ob slabih nastopih še toliko bolj ceniš dobre. Slabe izkušnje so del učnega procesa. Vsak komik, ki trdi, da ni imel slabega nastopa, ni imel niti dobrega," nam je dejal Javier, za slovensko občinstvo pa imel samo besede hvale. "Obožujem tukajšnje občinstvo. Vedno znova me preseneča, kako dobra je njihova angleščina in kako dobro razumejo britanski in ameriški humor."
Tudi Dana Alexander, ki se je med drugim ponorčevala iz britanske zategnjenosti in ameriške nevednosti, svojega samskega stanu, višine in temne polti, se je imela super.
John Gordillo, ki se je med drugim ponorčeval na račun dvorane, na sporedu zapisanih (sklanjanih) imen nastopajočih ter svojega španskega očeta, zavednega komunista, pa nam je razkril nekaj razlik med hrvaškim in slovenskim občinstvom (nastopajoči so namreč k nam prišli z gostovanja v Zagrebu). "Slovensko občinstvo je v primerjavi s hrvaškim bolj sofisticirano. Na Hrvaškem publika veliko bolj napeto posluša, kaj govoriš, več je tudi vmesnih aplavzov. Zdi se, da bolj procesirajo moje besede. Pri njih je bolj pomembna vsebina. V Sloveniji je občinstvo odlično, pred njim sem se počutil zelo sproščenega. Ker nisem del te kulture, lahko namreč sproščeno govorim stvari, ni mi treba na nič posebej paziti. Občinstvo je bilo zelo zabavno in pozorno. Imel sem se super," nam je dejal John, ki je nastopil kot zadnji, kar pa je po njegovem mnenju prednost, saj je takrat občinstvo že ogreto in bolj osredotočeno na nastop.
KOMENTARJI (0)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.