Drugi športi

'Vsem, ki so mi pomembni': Schumacher je svojih 900 milijonov razdelil že pred leti

Grenoble, 06. 01. 2014 16.59 |

PREDVIDEN ČAS BRANJA: 4 min

Smučišče v Meribelu je zaradi nesreče Michaela Schumacherja najelo enega najboljših odvetnikov na svetu. Bojijo se tožbe, ker nevaren kraj nesreče ni bil ograjen. Medtem osebje bolnišnice v Grenoblu tarna, da zaradi novinarjev, varnostnikov in oboževalcev dirkača le s težavo opravljajo svoje delo.

Michael in Corinna
Michael in Corinna FOTO: Reuters
Michael Schumacher v bolnišnici v Grenoblu še naprej ostaja v umetni komi. Medtem se nadaljuje preiskava njegove nesreče. Rezultati naj bi še posebej zanimali zavarovalnice, ki upajo, da bodo preiskovalci vso krivdo zvalili na Schumacherja, saj bi to pomenilo, da bodo zavarovalne vsote, ki jih bodo morali izplačati, bistveno nižje. Šlo naj bi sicer za več deset milijonov evrov.

Primer pa skrbi tudi odgovorne na smučišču v Meribelu. Izkazalo se je namreč, da neurejeno področje med smučiščema, kjer je padel Schumacher, ni ne ograjeno, ne označeno kot nevarno. Poleg tega gre za področje, kjer se dnevno zadržuje na desetine smučarjev. Odgovorne zdaj skrbi, da bodo morali nositi tudi finančne posledice nesreče, zato so najeli enega največjih strokovnjakov za smučarsko pravo na svetu Maurica Bodecherja.

Pozornost se v smučišče usmerja po tem, ko naj bi bilo vse več dokazov za to, da hitrost ali brezglavost nekdanjega dirkača, nista bili vzrok nesreče.

V bolnišnici "obsedeno stanje"

V bolnišnici v Grenoblu se medtem stanje vrača v ustaljene tirnice, česar je najbolj veselo osebje bolnišnice. Zdravnik, ki je bil v času, ko so hospitalizirali Schumacherja, dežuren v bolnišnici, je dejal, da je bil to dan, ko se je pri njih začelo "obsedeno stanje".

Zdravnik, ki je želel ostani neimenovan, je povedal, da se mu najprej ni zdelo nič posebnega, ko je slišal, da je na poti v njihovo bolnišnico "neki Schumacher". "To ni tako redek priimek. Šele potem smo ugotovili, za koga gre in s tem se je za bolnišnico vse spremenilo," je dejal.

Največji izziv bolnišnici, kjer sicer imajo izkušnje z obravnavo zvezdniških imen, predstavlja varovanje Schumacherjeve zasebnosti. "Na vhode, na stopnišča in v dvigala so postavili policiste in varnostnike," razlaga zdravnik. "Novinarji so bili pripravljeni na vse," je dodal. Da bi dobil fotografijo ponesrečenega športnika se je nek novinar oblekel v duhovnika in se skušal prebiti do njegove sobe. Ustavili so ga šele varnostniki pred vrati sobe, ki niso nasedli njegovi zgodbi, da ga je poslala Schumacherjeva družina.

Do sobe se sicer niso skušali prebiti le novinarji in fotografi, ampak tudi drugi radovedneži, opremljeni z mobilnimi telefoni. Fotografija Schumacherja na bolniški postelji bi bila namreč predvsem za rumeni tisk vredna milijone evrov.

Da ne bi bila skušnjava slučajno prevelika kar za bolniško osebje, je vodstvo bolnišnice dostop do Schumacherjeve sobe omejilo tudi za zaposlene. Dostop do njegove medicinske kartoteke in sobe imajo tako le ljudje, ki so neposredno povezani s primerom. "Poslali so nam elektronsko pošto, da se sobi ne smemo niti približati," je dejal. Vrata Schumacherjeve sobe pa menda varujeta "dve gorili", oziroma dva močna varnostnika, ki ga spremljata tudi na preiskave.

pred bolnišnico v Grenoblu
pred bolnišnico v Grenoblu FOTO: Reuters

Najbolj "noro" je bilo po besedah zdravnika na Schumacherjev rojstni dan, ko se je pred bolnišnico zbralo na stotine navijačev. "Na srečo niso skušali priti v stavbo," je dejal in priznal, da osebje upa, da se bo interes javnosti kmalu pomiril, saj v teh razmerah le težko opravljajo svoje delo.

Oporoko spisal zaradi "vsakdanjih nevarnosti"

Čeprav seveda vsi upajo, da bo Schumacher zmagal tudi v tej, nedvomno najpomembnejši tekmi za življenje, se pojavljajo tudi ugibanja, kaj bi se zgodilo z njegovim premoženjem, če mu ne bi uspelo.

Pretiranega boja v družini, ki je zdaj enotno zbrana ob njegovi bolniški postelji, ne bi bilo. Za to je poskrbel že sam Schumacher, ki je leta 2010 v intervjuju dejal, da je že dolgo, odkar je sestavil oporoko.

Kot je takrat dejal, tega ni storil, ker bi se bal smrti na dirkališču, ampak zaradi običajnih nevarnosti, ki človeku grozijo v vsakdanjem življenju. Dodal je, da ima družino, zato so takšne "tehnične" stvari še bolj pomembne. Na vprašanje, med koga vse je razdelil svoje premoženje, ocenjeno na okoli 900 milijonov evrov, pa je odgovoril: "Vsem, ki so mi pomembni".

UI Vsebina ustvarjena brez generativne umetne inteligence.
  • praznicna
  • razvlazilec
  • kosilnica
  • orodje bosch
  • vrtna hisa
  • agregat
  • vegira
  • kovinski regal
  • ceplinik
  • radiator
  • lestev
  • cistilec
  • plastici regal
  • delovna miza
  • kovinska omara
  • kovcek