V tem prispevku ne boste izvedeli prav veliko o volilnih programih bodočih predsednikov. Izvedeli pa boste, katerega kandidata lahko oblačite in slačite, kako lahko kandidirate tudi vi in koliko "Cekut" je na primer vreden "en Bebler".
Vsi ti neuporabni podatki so po zaslugi sodobne tehnologije na voljo vsak trenutek, zadostuje le klik z miško. Slovenija je z volitvami naravnost preplavljena, in tako je tudi na internetu več kot 4000 strani na temo volitev. Mi pa smo se osredotočili le na najpomembnejše. Uradna stran republiške volilne komisije nam postreže z vsemi podatki, ki jih potrebujemo. Napetost dvigujejo z odštevanjem dni do predsedniški volitev, Danes do tega praznika demokracije manjka le še 19 dni. Več postranskih podatkov najdemo na strani volitve.si. Na tej strani poleg predstavitve kandidatov in nepogrešljive zakonodaje najdemo tudi forum. Obiskovalce pa zabava tudi igrica, v kateri lahko sami kandidirajo za predsednika vlade.
Ko se tovrstne kariere naveličamo, lahko s politiki tudi trgujemo. Finance so na spletni strani pripravile borzo predsedniških kandidatov. Trenutno je najdražja delnica Janeza Drnovška, ki stane skoraj 41 tolarjev, najcenejši pa je Gorazd Drevenšek, vreden 37 stotinov za delnico.
Ko se naveličate iger, lahko poiščete tudi uradne strani kadidatov. Tole je uradna stran Franceta Bučarja: www.bucar.si. Poleg običajnih osebnih podatkov si na njej lahko preberete tudi intervju, v katerem na primer pove, da se mu zdi predsedniška funkcija v Sloveniji podobna funkciji britanske kraljice.
Spletni portal Franceta Arharja je zgrajen podobno, na njem najdemo njegov program in poglede na aktualna vprašanja. Nam pa se je prikupil s tem, da je na svojo stran uvrstil prispevek, ki smo ga o njem pripravili v naši oddaji.
Pri Antonu Beblerju velja pohvaliti, da se je spomnil na madžarsko in italijansko manjšino in jima namenil pozdrave na svoji prvi strani. Sicer na njej najdete tudi anketo. Aktualno vprašanje se glasi, s čim se bo moral ukvarjati predsednik. S kriminalom, revščino... ali smučarji?
Jure Cekuta se predstavlja na sicer zanimivi, a nekoliko skromni strani, na kateri pa dobimo dovolj podatkov o njem. Pohvalno je, da obiskovalcem dovoli tudi kritike. Še bolj velja to za Barbaro Brezigar. Njena stran je raj za tiste, ki zelo radi berejo, saj ima med vsemi največ teksta, v forum pa imajo vstop tudi njeni nasprotniki in tudi neprijetna vprašanja, na primer to o Depali vasi, dobijo odgovore.
Lev Kreft ima svoj kotiček kar na strani Združene Liste. Poleg uradnega najdemo tu tudi njegov neuradni življenjepis, v katerem izvemo na primer, da je bil podpornik punka.
Tudi Gorazd Drevenšek ima svoje mesto na strani stranke. Izčrpna stran nas obvešča o aktivnostih in nas vodi tudi do člankov, ki so zanj pomembni: www.nova-stranka.si
Če se je večina kandidatov trudila predstaviti se v resni luči, pa Janez Drnovšek tudi tokrat skuša privabiti volivce s svojo človeško platjo.
Lahko ga na primer oblačite kot vam najbolj ustreza in ga skupaj s sporočilom pošljete prijateljem in znancem. Lahko ga popeljemo tudi po njegovem stanovanju, v katerem odgovarja na pogosta vprašanja. Eno izmed njih je: zakaj se ga ljudje tako bojijo?
Uradne strani Zmaga Jelinčiča še ni najti, jo pa na stranki bojda ravnokar pripravljajo.
Ne pozabite pa tudi na našo spletno stran 24ur.com. Tam vas sproti obveščamo o vseh dogodkih, najdete pa tudi življenjepise vseh kandidatov in komentarje naših novinarjev.