Na vzhodu Indije je hitri vlak povozil skupino romarjev, po podatkih policije je umrlo najmanj 37 ljudi. Tragedija se je zgodila v indijski državi Bihar. Potniki, večina hindujskih romarjev, se je izkrcala iz lokalnega vlaka na železniški postaji Dhamara Ghat in se odpravila proti templju v okrožju Saharsa.
Medtem ko so prečkali tire, je proti njim pripeljal hitri vlak in jih zadel. Jezna skupina je nato pretepla strojevodjo hitrega vlaka in zažgala dva vagona. Uradnik indijskih železnic Arun Malik je povedal, da reševanje poteka, število žrtev pa bi lahko še naraslo, saj je veliko poškodovanih.
Minister države Bihar je že izrazil sožalje poškodovanim in svojcem umrlih ter odredil mestnim oblastem, naj odidejo na kraj tragedije.
Indijske državne železnice vsak dan prepeljejo okoli 18 milijonov potnikov, po državi pa dnevno vozi 9000 potniških vlakov.
KOMENTARJI (12)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.