
Ves izkupiček od tradicionalne prireditve gre vedno za sklad Wings for life, katerega glavni cilj je najti zdravilo za poškodbe hrbtenice. Vsi športniki, ki nastopijo pred več deset tisoč gledalci, se tako združijo v eno samo adrenalinsko-bencinsko predstavo, ki bruha dim in ogenj. Poleg "freestyle motokrosistov", ki prek rampe letijo po 30 metrov daleč in 15 metrov visoko ter medtem izvajajo salte in podobne dih jemajoče trike, v zraku vedno nastopi Redbullova leteča eskadrilja, na asfaltu pa motoristi "stunterji" ter "drift" avtomobili. Tako se na tleh odvija pravi stampedo "motornih konjev".

Rok Bagoroš, ki vedno rad podpre dobrodelne projekte, je tokrat na dnevu Kini fullgas prvič nastopil s svojim velikim motociklom KTM Duke 690 in premierno pokazal novo predstavo, ki jo je poimenoval "Rock On stunt show".
Poleg spektakularnega "driftanja" – drsenja skozi ovinke ob ekstremnih nagibih – in vožnje po sprednjem in zadnjem kolesu, vzvratni vožnji ter obratu za 180° je pokazal še najnovejšo pogruntavščino: "gorečo roko", ki je v bistvu iz lesa izdelan njegov prepoznavni znak, a v velikosti nekaj metrov. Občinstvo je bilo nad ognjenim znakom navdušeno.

Rok, ki po le enem letu nastopanja in treninga z velikim motorjem sodi med najboljše "stunt voznike" na svetu, je bil nad slavno družbo in samim dogodkom navdušen: "Ob takšnih priložnostih, ko lahko narediš nekaj dobrega in obenem navdušiš množice, ki te na koncu nagradijo z velikim aplavzom, je poplačana vsaka kaplja znoja in pozabljen vsak žulj ali odrgnina, ki jo stakneš na treningu. To, kar sem pokazal v Avstriji, je bilo prelomno in vsi moji nastopi bodo od zdaj še na višjem nivoju. Publiki želim pokazati najbolj ekstremno vožnjo z motociklom, ki jo še lep čas ne bodo pozabili. To, da moja vožnja navduši dirkače formule ena, Marca Como, zmagovalca Dakarja, in ekstremnega padalca Felixa Baumgartnerja je ogromna potrditev in spodbuda za naprej!" je povedal Rok.
Bagoroš ima za prihajajoče tedne poleg nastopov v tujini pred seboj že polno novih izzivov, med katerimi je snemanje novega filma, predstavitev svoje kolekcije oblačil, ki jo načrtuje s KTM in nenazadnje tudi tekmovanje z najboljšimi "stunt vozniki" na svetu v Bolgariji.
Konec junija bo Rock On show pokazal tudi v Murski Soboti v sklopu tradicionalnih soboških dnevov.

KOMENTARJI (7)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.