Ko svoje moči združita izvrstna pevka ter glasbenik in se ne omejujeta s časom – kot se je zgodilo v tem primeru – so pričakovanja za izjemen izdelek zelo visoka. In Severa Gjurin ter Borut Činč sta jih s Časovnimi skicami več kot upravičila.
Na album sta uvrstila sedem pesmi brez besedil, tri izmed njih pa sploh nimajo naslova, a tisto, kar je na njem, je tako močno, da celo upočasnjuje promet. "Ena od povratnih informacij, ki sem jih dobila, je bila, da se ob njej počasneje vozi. To mi je rekla prijateljica za svojega mlajšega brata, ki je nedavno naredil izpit. Mislila sem si – super, če ima on že tri tedne ploščo v avtomobilu, pa vozi 30 kilometrov počasneje, je tudi to nekaj," nam je zaupala Severa.
Delovni naslov albuma je bil Chronos Continuum, nato pa sta se Severa in Borut odločila za Časovne skice. "Ključna momenta za ploščo sta namreč bila dva – čas in slikanje. Severa kot slikarka, jaz pa kot glasbenik, ki sem v karieri zmeraj veliko dal na to, da s svojim instrumentom preslikam neko atmosfero. Ta slikarski moment je zelo prisoten. Zato so Časovne skice. Času sva kradla trenutke. Tiste trenutke, ko sva se imela lepo. Mislim, da se to na plošči čuti," nam je dejal Činč, Severa pa je dodala, da gre za osebno pripoved, obenem pa abstraktno zadevo. Četudi ni besedila, je plošča po njenih besedah namreč zelo narativna.
Plošča se glede na svojo zvrst zelo uspešno prodaja, kar je glasbenika precej presenetilo. "Videti je, da je album našel svojo publiko," si to razlaga Severa.
Časovne skice bosta Severa in Činč v juniju štirikrat predstavila tudi v živo. Prvi koncert bosta imela na gradu Strmol, drugega pa na terasi Narodnega muzeja na Metelkovi.
Več v videoprispevku, v katerem boste med drugim izvedeli tudi, kako je z nastankom albuma povezan Prešeren in kaj o njem meni Vlado Kreslin.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.