Mineva leto dni, od kar je na Marsu pristal rover Curiosity. Pri Nasi so pripravili dveminutni videoposnetek, kako je teh 12 mesecev preživel in z njegove perspektive videl Radovednež. Veliko se je prevažal naokoli, fotografiral, vrtal, skratka iskal je dokaze, da so oziroma so bili na Marsu pogoji za življenje. To je tudi njegova glavna naloga misije na Marsu.
Nekaj dokazov o tem, da je na rdečem planetu nekoč tekla voda in da bi tam lahko živeli vsaj mikroorganizmi, je že poslal. Ob slednji novici, ki so jo pri Nasi razkrili marca, so pristojni opozorili, da Radovednež ni odkril mikroorganizmov oziroma da so tam dejansko bili, ampak le, da so obstajali pogoji za to. Rover namreč ni opremljen za iskanje samega življenja. Rover je med drugim moral vrtati v skale, kar je bila ena izmed prelomnic, saj stroj, izdelan s človeškimi rokami, še nikoli ni vrtal na drugem planetu. Z analizo prahu je rover ugotovil, da kamenje vsebuje žveplo, dušik, vodik, kisik, fosfor in ogljik, ki so podlaga za obstoj življenja. Analiza je bila dovolj, da lahko znanstveniki trdijo, da je bilo življenje tam mogoče.
Curiosity je najzahtevnejši del svoje poti pravzaprav preživel že pred slabim letom dni. Pristanek nekaj manj kot tono težkega in s številnimi občutljivimi instrumenti opremljenega vozila pač ni mačji kašelj. Proti Marsu je poletel 26. novembra 2011, pristal pa je 6. avgusta 2012.
Zadnji dve minuti pristanka, ki jih je posnel rover:
KOMENTARJI (16)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.