Podjetje Twitter namerava z uvodno javno prodajo svojih delnic, kar se bo morda zgodilo v drugi polovici novembra, zbrati okrog milijardo dolarjev svežega denarja.
Spletno družbeno omrežje, ki omogoča hitro izmenjavo informacij, deluje že osem let in je priljubljeno tudi med slavnimi. Uporabljata ga tudi papež in predsednik ZDA. Uvodna javna prodaja delnic Twitterja je najbolj težko pričakovana že od lanskega leta, ko se je za to odločil Facebook, ki je šele čez leto dni dosegel izklicno ceno delnic.
Twitter je moral zaradi nameravane uvrstitve delnic na borzo objaviti poslovne rezultate, ki so pokazali, da Twitter že tri leta zapored posluje z izgubo. Lani je ob 316,9 milijona dolarjev prihodkov pridelal 79,4 milijona dolarjev izgube. Za letos pričakuje višje prihodke, saj ti rastejo zaradi rasti števila oglaševalcev. Vendar pa cene, ki jih Twitter lahko zaračuna za oglase, padajo.
Podjetje dobi 87 odstotkov vseh prihodkov od oglasov. V treh mesecih do 30. junija je imel Twitter povprečno 218,3 milijona aktivnih uporabnikov na mesec, ki so razposlali okrog 500 milijonov tvitov na dan.
Podjetje se zdaj odpravlja na t. i. "road show" za prepričevanje velikih investitorjev, kar pomeni, da bo uvodna prodaja delnic mogoča šele v drugi polovici novembra. Na borzo se bodo delnice uvrstile pod oznako TWTR, za zdaj pa še ni znano, ali se bo z njimi trgovalo na newyorški borzi ali pa na borzi Nasdaq.
KOMENTARJI (3)
Opozorilo: 297. členu Kazenskega zakonika je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti.